jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 18
Всего: 10194

Приветствуем новичка:
RobertExima

Статті, інтерв'юНе вмієш захистити своє майно – плати за невігластво!

  • 25-10-2009, 17:53
  • Додав користувач retroguy

Питання, що хвилює багатьох:

До якого конкретно місця за трубу, що несе у нашу квартиру воду та тепло відповідає постачальник води або тепла, а з якого місця ми, мешканці, маємо домовившись між собою -  міняти, ремонтувати, фарбувати?

Тобто – де починаються права та виконання обов’язків співвласника?

Дане питання так чи інакше турбує багатьох думаючих мешканців багатоквартирних будинків.

Консультаційний центр ВЦ «ЖИТЛОСВІТ», узагальнивши інформацію, що надходить із своїх регіональних представництв, наприклад у останньому конкретному випадку з невеликого  міста Світловодськ, що на Кіровоградщині. 

Тут, за інформацією Регіонального представництва ВЦ «ЖИТЛОСВІТ», безпосередньо від Асоціації Житлових Будинків – представницького органу ОСББ, ЖБК, ОК та МБК, що об’єднує у цьому місті як організовані - «відділені від ЖЕКів» так і будинки що намагаються це зробити, відбуваються дивні речі – у місцевих ЗМІ мусуються «слушні думки» монополістів про передачу виконкомом(!) за домовленістю з ЖЕКами(!) внутрішньобудинкових мереж …аж до батарей опалення(!).

Але в РП ВЦ «ЖИТЛОСВІТ» та Асоціації народ зібрався грамотний, якому локшину на вуха не навішаєш. Тут захистом прав співвласників багатоквартирних будинків від комунального бєспредєла займаються професійно з 2000-го року. Тому це питання не пройшло…

А ось для ОСББ, кооперативів та «неорганізованих» мешканців будинків України, що не обтяжують себе житлово-комунальними та про власність знаннями і законодавством, консультаційно-юридична служба ВЦ «ПРАВОЗАХИСТ ЖИТЛОСВІТ», надає наступну відповідь.

Дійсно, насьогодні існує безліч правил та нормативних документів (застарілих, прийнятих на зорі незалежності), які вступають у протиріччя або просто не стикуються із сучасним законодавством про власність. От українські комунальники та їх представники у владі і застосовують існуюче законодавство дуже вибірково – використовуючи тільки ті місця документів, які їм вигідні.

На цьому полі і народжуються «слушні думки» монополістів про передачу виконкомами (неналежними власниками) за домовленістю з ЖЕКами або УЖКГ (неналежними балансоутримувачами) внутрішньобудинкових мереж (спільного, але приватного майна співвласників)…аж до батарей опалення, запорної арматури тощо (тобто за якість ніхто відповідати таки не збирається) монополістам подачі тепла, води, газу, електоренергії…Кому там ще? 

У багатьох містах все це робиться щей начебто «на прохання людей», під соусом розгортання турботливого експлуатаційного крила над мережами, які у результаті чорної несправедливості, пов’язаної з поганою спадковістю, за якою спільне майно співвласників дотепер залишається у балансовій приналежності ЖЕКів. Але без головного – правового обґрунтування.

 З цього, приводу, ще у кінці 2006 року, у м. Києві, на круглому столі природних монополістів (виробників та постачальників тепла і води) з представниками громадськості, Євген Мальнєв, голова «Одеського житлового союзу» (організація, що об’єднує кондомініуми /ОСББ, ЖБК/ м. Одеси), в піку зазіханням вказаних монополістів заявив, що по аналогії з транзитом нафти і газу через Україну, де експортери нафти і газу платять за транзит, було-б доцільно щоб «наші» монополісти, також платили, прокачуючи свої послуги (тепло, воду, газ), по трубам власників ОСББ, ЖБК,  просто рядових власників квартир.

 

Дійсно, наприклад Водоканали та Теплоцентралі, доставляючи свій «товар»  (воду, до носика крана або тепло, у батареї Вашої квартири), використовує Ваші приватні труби, економить на транспортних витратах  всередині будинку -  має поділитися економією?

Згідно законодавства, житловий будинок – це цілісний житловий комплекс, який складається з будівельних конструкцій плюс інженерні комунікації.

І якщо співвласники будинків безболісно, як власники, що не платять податків тримають у спільній власності свої житлові комплекси, наймаючи виконавців послуг по обслуговуванню спільних мереж і оплачуючи за фактично виконану роботу, то при передачі цих мереж на баланс підприємствам, починають працювати інші економічні закони і виникають складності – з’являються податки, включаються ремонтно-експлуатаційні механізми, збільшується обслуговуючий персонал, тощо. Останнє, обов’язково приводить до збільшення тарифів і без цього роздутих апетитами монополістів.

Власне тому, у підбірці міркувань голови ВЦ «ЖИТЛОСВІТ», які останні зо п’ять років виходять друком на шпальтах ЗМІ та Інеті, депутата міської ради трьох скликань Олега Матійціва, який у черговий раз, вже із сарказмом «воззвал» до комунальних монополістів України, в надії, що ними буде почуто серйозний натяк на «ключовий момент» затіяної ними "дискусії" про передачу їм у підпорядкування  внутрішньобудинкових мереж будинків.

О. Матійців, вкотре наголошує, що у питанні спільної, але приватної власності, ресурсопостачальники нарешті почнуть розуміти поняття експлуатаційної відповідальності  від спільної власності співвласників, якими і є  внутрішньобудинкові мережі будинків.

На що «наші» комунальні монополісти та іх представники у владі, второпавши, що по їх життєвим показникам нанесено удар - відповіли згуртовано у пресі, в електронних ЗМІ та по пресконференціях, показавши представникам  співвласників моральний кулак.

Але, виходячи із положень ст.ст. 317, 319, Цивільного кодексу України,  п. 1 ст. 4 Закону України „Про власність”, і зокрема п. 7 частини першої ст. 92 Конституції України, якою - правовий режим власності визначається виключно законами України.

І  мешканці багатоквартирного будинку, де не створено  об’єднання співвласників, мають знати, що правовий режим власності, що  перебуває у спільній власності (виходячи із правової характеристики спільного майна власників квартир) конкретизовано спеціальним законодавством, а саме:

- ч. 2 ст. 10 ЗУ “Про приватизацію державного житлового фонду”, чітко унормовано - “власники квартир є співвласниками технічного обладнання та інженерних комунікацій будинку, і останні передаються у власність безоплатно...”.  Тобто, інженерні комунікації будинку (до санітарно-технічного обладнання квартири) є спільною власністю співвласників будинку (навіть без створення об’єднання співвласників). І будь хто (наприклад - виконком або ЖЕК) не вправі без згоди співвласників передавати це спільне майно будь кому;

 - офіційним тлумаченням положень п. 2 ст. 10  Рішення Конституційного Суду N 4-рп/2004 ( v004p710-04 ) від 02.03.2004:

* допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення ОСББ, вступу до нього.

- являючись приватними власником квартир, та співвласниками технічного обладнання зокрема (на праві спільної власності), також відповідно до положень п. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 23 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, ст. 4 Закону України  „Про захист прав споживачів”, власники мають право: управляти належним майном та доручати   повністю  або частково розпоряджатися  та  управляти  належним  йому майном відповідно до закону та договору балансоутримувачу або управителю а також на вільний вибір послуг, які-б забезпечували найкращі умови проживання.

По-простому кажучи - не вмієш захистити своє майно – плати за невігластво!

Контроль за додержанням Конституції, законів України, органами виконавчої влади, підприємствами різних форм власності, на підвідомчій території, відповідно до п/п 1 п. 3 ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування”, у т. ч. у частині забезпечення прав громадян-співвласників, забезпечується  міським головою (або особою, що його заміняє).

І висновок напрошується такий - тільки із забезпеченням виконання регіональними владами на місцях законодавства, починаючи із забезпечення прав власників та житлово-комунального, а також моральних зобов’язань перед територіальними громадами своїх міст на громадський контроль монополістів надання послуг.

Так, поступово зміниться ставлення громадян з прохачів і скаржників на справжніх господарів спочатку будинків а згодом міст.

А мешканці, на подяку владі, яка  навчила співвласників управляти будинками – стануть надійними помічниками та союзниками.

 

Пише Ivangeliy, 30 декабря 2009 20:01
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
по аналогії з транзитом нафти і газу через Україну, де експортери нафти і газу платять за транзит, було-б доцільно щоб «наші» монополісти, також платили, прокачуючи свої послуги (тепло, воду, газ), по трубам власників ОСББ, ЖБК, просто рядових власників квартир.


Цікава думка! А як юридично це оформити? Прошу, юристи! Дайте конкретний шлях - і почнемо якщо не заробляти то перестанемо платити квартплату законно!
Пише osbb-lych, 2 марта 2010 10:07
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Водоканали та Теплоцентралі, доставляючи свій «товар» (воду, до носика крана або тепло, у батареї Вашої квартири), використовує Ваші приватні труби, економить на транспортних витратах всередині будинку - має поділитися економією?

Предлагаю одновременно, по всей УКРАИНЕ - всем нашим: выставить счета на использование наших комуникаций при прокачке услуг!
Пише OSBB-Xoru, 5 марта 2010 10:37
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
інженерні комунікації будинку (до санітарно-технічного обладнання квартири) є спільною власністю співвласників будинку (навіть без створення об’єднання співвласників). І будь хто (наприклад - виконком або ЖЕК) не вправі без згоди співвласників передавати це спільне майно будь кому;

Это всё так! Но власти и ЖКУ не хотят этого признавать!
Нужно, что-бы их заставили, ну например попросить нового Президента Януковича В.Ф.

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123