jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 18
Всего: 10194

Приветствуем новичка:
RobertExima

РобочеЗАПОРІЖЖЯ: «ВЛАДА ЗЕМЛІ» - легендарний блиц-семінар Олега Матійціва

  • 25-09-2009, 18:14
  • Додав користувач retroguy

Шахраї та недобросовісні чиновники різних мастей знущаються як можуть.
Головам та членам правлінь ОСББ доводиться роками бігати по інстанціях за черговими довідками, погодженнями, за офіційну плату … та хабарі.

19-20 вересня, у рамках  проекту «ЖИТЛОСВІТ-ТОЛОКА», відбувся черговий легендарний блиц-семінар Олега Матійціва «ВЛАДА ЗЕМЛІ», що включає в себе запитання і відповіді, а також теоретичні і практичні заняття по оформленню землі для ОСББ.

«ВЛАДА ЗЕМЛІ» розроблено за наслідками вивчення проблем вирішення земельних відносин в Україні, що виникають в ОСББ при  спробах оформлення  земельних ділянок (не у оренду!).

«ВЛАДА ЗЕМЛІ» оптимально і ефективно впливає:

  • на розуміння процедур оформлення землі для ОСББ
  • на поліпшення  психофізичних настроїв оформлювачів.

Мабуть, представникам статутних органів ОСББ, добре відомо, як сьогодні важко в Україні законно і правильно оформити земельну ділянку під багатоквартирний будинок – юридичну особу.

Висвітлені питання:

  • формлення права користування земельною ділянкою
  • плата за землю у випадку використовування нежитлового приміщення у багатоквартирному житловому будинку
  • участі у приватизації земельної ділянки багатоквартирного жилого будинку

Почнемо з останнього:

Семінаристами було почуто і обговорено питання, безоплатної передачі земельної ділянки багатоквартирному жилому будинку, яке здійснюється об'єднанню власників у разі приватизації ними їх квартир. При цьому безоплатність передачі обумовлена цільовим призначенням земельної ділянки – використанням для обслуговування житлового будинку його мешканцями, які об’єдналися в юридичну особу з метою управління та утримання будинку, а не для здійснення підприємницької діяльності та, відповідно, отримання прибутку (Проблеми Статутів ОСББ теж не оминули Увагою).

Надані матеріали: Про Загальний порядок надання, передачі та оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку (адаптацію до місцевих умов – ЖИТЛОСВІТОМ ГАРАНТОВАНО!), з чіткою відповідністю до існуючого в Україні законодавства.

Відповідно до Земельного кодексу України: ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування (може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників) державним чи комунальним підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації.

Нажаль, відмінено спеціалізоване Положення про порядок встановлення та закріплення меж прибудинкових територій існуючого житлового фонду та надання у спільне користування або спільну сумісну власність земельних ділянок для спорудження житлових будинків, затвердженим спільним наказом Держкомзему України, Держкоммістобуду України, Держкомжитлокомгоспу України, Фонду держмайна України від 05.04.1996 №31/30/53/396, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.04.1996 за №203/1228, за яким визначалось поняття прибудинкової території, а також частки власності (користування) земельної ділянки кожного власника квартири (квартир) чи нежитлового приміщення у спільній частковій власності визначалося відношенням загальної площі квартири (квартир) чи нежитлових приміщень, що перебувають у його власності (до спільної площі всіх квартир і нежитлових приміщень будинку).

Але, спеціалісти ВЦ «ЖИТЛОСВІТ», вивчивши законодавче поле, що регулює можливість отримання ОСББ земельних ділянок, знаходять шляхи, та адаптують їх на місцях, наприклад, щодо встановлення за проектом поділу території мікрорайону (кварталу) та проектом забудови земельні ділянки багатоквартирної (не садибної житлової) забудови, яка необхідна для розміщення та обслуговування житлового будинку (будинків) і пов'язаних з ним господарських та технічних будівель і споруд.

Також семінарилося: Прибудинкова територія встановлюється для будинку (будинків) і не може виділятися для частини будинку (блоку, поверху, секцій квартир тощо).

Згідно Житлового кодексу України житловий фонд включає житлові будинки і житлові приміщення в інших будинках. У зазначений фонд не входять нежилі приміщення в житлових будинках, призначені для торгових, побутових і інших потреб непромислового характеру.

Вирішується! Враховуючи відсутність у багатьох випадках проектів розподілу територій кварталів (у зв’язку з відсутністю фінансування цих робіт відповідними радами, або іншими причинами…), а містобудівна документація розроблялась на квартали, мікрорайони в цілому, а не на окремі житлові будинки, з огляду на чинне законодавство, визначення прибудинкової території для конкретного будинку може бути здійснено в порядку складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для функціонування будинку, або технічної документації згідно Закону України «Про землеустрій».

ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ: Щодо оформлення документів на право користування земельною ділянкою та плати за землю. За ст.125 Земельного кодексу України право на земельну ділянку виникає після одержання особою документа, що посвідчує це право. Використання може мати правову форму у вигляді орендних відносин.

Відповідно до Закону України «Про оренду землі» відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Впливає на землю ОСББ! Положеннями Закону України «Про оренду землі» визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Також, цим Законом встановлено, що невід'ємною частиною договору оренди землі є акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), акт приймання-передачі об'єкта оренди. ЖИТЛОСВІТ урегульовує ЦЕ питання!

Разом з тим, згідно з діючим законодавством - Виділення частки земельної ділянки власникам квартир і нежитлових приміщень в натурі та їх окреме відчуження не допускається.

Але, для підприємців, згідно Земельного кодексу України, Закону України «Про плату за землю» використання в Україні землі є платним. Оподаткування земельних ділянок (встановлення орендної плати) здійснюється залежно від їх грошової оцінки, яка здійснюється відповідно до Методики грошової оцінки земель і залежить від цільового використання (функціонального призначення) земельної ділянки.

За Законом України «Про плату за землю» підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки. Закон передбачає, що за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних осіб або громадян, земельний податок нараховується кожному з них пропорційно їх частці у власності на будівлю.

Висвітлювалося: Земельний кодекс України та дотичне законодавство не містять заборони щодо можливості передачі земельної ділянки в оренду одночасно кільком орендарям. В цьому випадку орендодавцем буде власник землі, а орендарями – власники нежитлового приміщення пропорційно часткам у вартості будівлі та споруди.

Оформлення, укладання та реєстрація договору оренди земельної ділянки мають здійснюватися відповідно до чинного земельного законодавства та Закону України «Про оренду землі». План (схема) земельної ділянки, яка є невід’ємною частиною договору оренди землі, складається на всю земельну ділянку. При цьому частки орендарів у користуванні землею не виділяються в натурі (на місцевості) і будуть вважатися умовними. Виходячи з цих часток визначається орендна плата, яку сплачують орендарі власнику.

У цьому випадку, відповідно до Цивільного кодексу України орендарі несуть солідарний обов’язок перед власником землі щодо орендованої ділянки. Тобто, кредитор (власник землі) вправі вимагати виконання обов’язку як від усіх боржників (орендарів землі) разом, так і від кожного з них окремо.
У разі відмови від укладання договору оренди земельної ділянки при його реєстрації спір може бути вирішено в судовому порядку.

Ми регулюємо між ОСББ та Підприємцями земельні відносини! Земельний кодекс України не передбачає безоплатної передачі земельних ділянок громадянам та юридичним особам для підприємництва.
Але ЖИТЛОСВІТ допомагає ОСББ - підприємець має право взяти участь у набутті права на земельну ділянку прибудинкової території шляхом придбання за договором купівлі-продажу на умовах права спільної часткової власності разом з об'єднанням власників, яке, в свою чергу, одержить право власності на безоплатній основі.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

Дані бліц-семінари є психологічними!

Блиц-семинар «ВЛАДА ЗЕМЛІ» тільки для тих, хто хоче реально допомогти своєму будинку отримати землю, а також підвищити свій громадський статус.

Блиц-семинар «ВЛАДА ЗЕМЛІ» дає можливість отримати якнайбільше можливостей для власного розвитку та самовдосконалення.

Для небажаючих міняти життя у ввіреному ОСББ та розвиватися особисто дані бліц-семінари непотрібні.

Пише Feliks, 20 февраля 2010 14:35
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Никогда не интерисовался землёй под ОСЖ, так что можно в Райраду не обращаясь землю у жителей выпросить под ларёк например?

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123