jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Ще у 2006 році, одним з начальників ЖЕКу м. Світловодська (членом Пратії Регіонів) при свідках – 7-х членах правлінь ОСББ, було по звірячому-показово побито Олега Матійціва

Я збентежений 11-и літньою бездіяльністю прокуратури та Нової поліції
Я збентежений кришуванням постмайданівською владою колишнього регіонала-ЖЕКівця
БПП та партія «шо нє гнала порожняк» - дві голови одного дракона
При зміні влади покарати і ЖЕКівця і кришувальників

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 18
Всего: 10194

Приветствуем новичка:
RobertExima

СВІТЛОВОДСЬК: ДОСЬЄСВІТЛОЦЕНТРИЗМ - концепція й нова формула…

 • 28-10-2009, 19:01
 • Додав користувач master

Останнім часом, дехто з так званого політичного бомонду Світловодщини,

закидає мені, про буцімто нелюбов до рідного краю – роботу так би мовити на стороні.

 

Про концепцію й нову формулу «Світловодської ідеї»


55-літній ювілей міста Світловодська, як і будь-який інший ювілей, це не тільки привід до заздоровниць на честь ювіляра та святкових заходів з візитами великих гостей.


Більш важливо, що це серйозний привід до осмислення, позначення проблем рідного міста, до визначення місця й ролі Світловодщини в складному національному організмі на ім'я «Україна».


Світловодський інкубатор


З 90-х років минулого століття чимало говориться про так званий «світловодський феномен» - непропорційно велику роль світловодських партійно-господарських кадрів у керуванні спочатку   частиною радянської імперії - Кіровоградщиною, а згодом і формуванні адміністративно-бізнесових еліт  Світловодська вже незалежної України.


Неоднозначні й, разом з тим, потужні фігури Марона, Тузовського та кількох інших політичних лідерів і капітанів великого бізнесу маленького міста сформовані саме в світловодській «кузні кадрів». За цими «криголамами», що пробивали дорогу до командних висот і фінансових ресурсів, вибудовувалися цілі когорти вихідців з нашого регіону, що створювали в Кіровограді та Києві те, що прийнято називати «світловодським кланом».


Не ідеалізуючи ситуацію у ЖКГ міста, час показав - активісти створення у місті Асоціації житлових будинків – одного з перших в Україні представницьких органів об’єднань співвласників багатоповерхових будинків з елементами керуючої компанії, ще чотири роки назад дали сто очків вперед всій українській владі.


Плідність подніпровської землі на сильних миру цього, унікальні соціально-економічні умови нашого молодого міста, висока технологічність розміщених на світловодщині виробництв – будівельної, металургійної та електронної галузей, що вимагали й виховували висококласних керівників, а також різнобічна розвиненість переробної галузі й відсутність домінуючої виробничої монокультури (як вуглевидобувна на Донбасі), зумовило яскравість місцевої номенклатурно-управлінської школи та сприяла наповненню краю видатними особистостями.


Все це навіть в умовах планової економіки дозволяло отримувати місцевим кадрам багатий і неповторний досвід керування складною соціально-економічною системою й вигравати в конкурентній боротьбі за владу з іншими регіональними командами.


Приходять «варяги», зникають гроші


Владний вплив світловодських груп позитивно позначався на розвитку міста й області: колись пролобійовані ними мільярдні бюджетні інвестиції створили стратегічні проекти, що фактично обумовило життя світловодчан таким як ми його пам’ятаємо:  ГЕС, потужні заводи та об'єкти соціально-культурної інфраструктури й навіть недобудовані заводи та багатоповерхові будинки - все це спадщина «світловодського клану», частково збережена й багато в чому збільшена, навіть в «чорні дев'яності».


Але в останні роки «світловодський ескалатор», що справно піднімав «пташенят гнізда світловодського» спочатку на Кремлівські, а згодом на Печерські пагорби, уже не працює.  Колишня кадрова ефективність «спустилась» до рівня з'ясування стосунків у власному гнізді.


Досить давно в обласній раді немає великого світловодського лобі, яким була у свій час фракція «Марона», а представництво Кіровоградщини (2,3 млн. виборців) у вищому законодавчому органі країни зовсім незначне, гірше навіть за не дуже благополучні області, як Луганська та Закарпатська, які з року в рік, як і ми отримують дотації з державного бюджету.


Ще гіршою є картина в уряді й секретаріаті Президента, де вихідців із Світловодщини лічені одиниці. Знаковим симптомом хронічних проблем світловодської еліти стало обрання міськими головами спочатку стовідсоткових «варягів», а згодом – кількарічне життя без міського голови та часта зміна секретарів міської ради. Піднесення останнього до цього поста продемонструвало, що місто може бути стартовим майданчиком для «зльоту», але центр керування «кадровими польотами» перебуває у руках приватно-заангажованих лихварів міста.


Звідси і проблеми: Світловодськ, з донора Кіровоградщини, перетворюється у колоса на глиняних ногах, а допінгові бюджетні ресурси за цих підстав вливаються в інші регіони, переважно в Донбас, який дивує нас сьогодні якістю доріг, небаченим розмахом будівництва та східною меценатською щедрістю його правителів.


Донор для Кіровоградщини


Необхідно визнати, що Світловодщина, у певній мері зберігаючи фінансово-промислове лідерство у області, є основним наповнювачем бюджету Кіровоградщини, але колись регіон - кадровий донор, втрачає своє політичне лідерство й програє змагання еліт добре організованій та жорстко структурованій донецькій групі й Партії регіонів, що захищає її інтереси.


Остання, залишаючись по суті партією одного регіону, скористалася «світловодською неміччю» й узурпувала право говорити від імені всіх промислово розвинених регіонів нашої країни, при цьому в допоміжні частини «Армії Донбасу» рекрутуються уламки колишньої світловодської слави…


Але, на відміну від своїх попередників, що цементовували центрально-східне промислове лобі у радянські часи й до 1991 року, нинішня світловодська еліта демонструє, м’яко кажучи, спрощене розуміння влади й державного керування, що зводиться до витягування «своїх» (навіть якщо це жеківці) і видавлювання на їх думку «чужих» (навіть талановитих і толерантних).


Більше того, світловодська еліта, становлення якої останнім часом проходить вдалині від загальнонаціональних культурних й адміністративних центрів, виявилися ментально совковою, реформобоязною, зараженою провінційними комплексами неповноцінності відносно київської влади й перейнята хибним бажанням копіювати більше донбаські, антиєвропейські та антидемократичні культурно-цивілізаційні шаблони.


На відміну від «донецьких регіоналів», світловодські, навіть приходячи до влади на популістських промислових та комунальних гаслах, близьких серцю посткомуністичного світловодського електорату, ніколи не намагалися реалізувати на практиці ні ідеї відродження промисловості, ні ідеї реформування ЖКГ. Саме в більш лояльному ставленні до варіантів ідей місцевого патріотизму та вибору шляху уникнення реформ і складається кардинальна відмінність  світловодських кадрів від донецьких. Ще гірше - світловодські «пріоритети» сповідуються більше стихійно.


Смерть минулого


Зрештою, є кілька причин послаблення світловодських еліт: із зорею незалежності України розпочався великий розкол у міських верхах і війна на взаємне знищення між національно налаштованими та колишніми совбудівничими міста, що помножило на нуль творчий потенціал обох сторін і фактично усунуло сильну адміністративно-політичну складову світловодської групи.


Було й запаморочення від успіхів, що вилилося в «світловодське чванство», корупційні скандали, підлабузництво влади при авторитарному режимові («кучмізмі»), що власне остаточно деморалізувало простих світловодців, яким, як і  добрій половині України обридло лаяти міську владу.


Була, триваюча й по-сьогодні «київська асиміляція» світловодських нових підприємців, які, поселяючись у Києві, втрачають інтерес до розвитку рідного краю, розчиняються в столичному істеблішменті, гублять зв'язок з регіоном і представляють уже не його, а лише свої особисті політичні й бізнесові зв'язки.


Після вигнання Павла Солодова великі міські корпорації захопилися грою у всевладдя, і протистояння міських кланових груп, що ділять і понині в місті все: і землю, і підприємства, і фінансові потоки, значно посилилось. Особливо гостро це протистояння розгорілося на початку 2009 року навколо подій пов’язаних з перевиборами міського голови та посади секретаря міської ради. Але найбільше «світловодський феномен» розмивався й розмивається винятково феодальним принципом побудови місцевих еліт на особистій відданості патрону - без будь-якої виразної об'єднуючої регіональної ідеї.


Останньою крапкою системної кризи старих світловодських еліт, сформованих в 80-90-х роках минулого століття, стало санкціоноване останніми входження «міських регіоналів» у відверто продонецьку коаліцію. Мова не про поїздку затятих представників міських регіоналів-жеківців до Сєвєродонецька на розкольницький з’їзд. Так, перетворення в донецького сателіта звело зрештою нанівець місію – захист інтересів регіону, а безсилість та роз’єднаність національно-патріотичних кіл розвіяла у світловодчан міф про останніх «світловодських героїв».


Ідеологія збирання каміння


Поразка світловодських еліт на останньому історичному етапі аж ніяк не означає поразки «світловодської ідеї». Навпаки, точне визначення ідеї місцевого патріотизму й переосмислення «світловодської місії» стало можливим саме у зв'язку із розпорошеністю патріотів й поразкою донецької експансії. Найближчим часом, можливим, актуальним і необхідним стане «регіональне примирення» (аналог якому - національне примирення в країнах, що пережили громадянські війни), між мега-господарниками, підприємцями і місцевими лідерами, що ворогували.


В усякому разі, саме до цього повинен підштовхувати їх інстинкт самозбереження. Важливі також пошук і висування нових регіональних лідерів, здатних консолідувати еліти й громадян Світловодщини навколо вирішення болючих комунальних, земельних, транспортних та інших місцевих соціально-економічних проблем. Вочевидь, актуальним буде й пошук оптимальних організаційно-політичних форм майбутнього «світловодського ренесансу» або, якщо завгодно, «світловодської реставрації».


Але, найбільш важливою для перемоги світловодських еліт у змаганні за владу над регіоном і Україною, за доступ до стратегічних національних ресурсів, буде саме ідеологічна підготовка. Зрозуміло, що плодами цієї перемоги, насамперед, скористаються ті або інші кланові корпоративні структури, але саме наявність ідеологічної бази дозволить націлити широкі прошарки бізнесу, політикуму й громадськості на прискорену модернізацію Світловодщини, яка знову впливатиме на розвиток всієї країни.


Серце України


Щоб забезпечити відродження, не ставлячи під сумнів єдність країни, ідеологія нової Світловодщини повинна бути творчою, мобілізуючою, співзвучною загальнонаціональним завданням, і в жодному разі не деструктивною й не провінційно-ізоляціоністською. При всьому суперництві  донецької, галицької та іншими помісними концепціями розвитку, «світловодська ідея» повинна виходити з необхідності органічного поєднання всіх «регіональних голосів» в українському хорі.


Щоб вижити й перемогти, «світловодська ідея» повинна бути месіанською й всеукраїнською, у поєднанні слів - світлоцентричною. Світловодськ - серце України - її нова формула, а світлоцентризм - нова концепція.


Історичні підстави такої формули - у тій особливій ролі, що зіграв наш регіон у соціально-економічному розвитку України, у становленні її сучасної етнографічної й державної території. Загальновідомо, що більшість січей і станиць перебувало на Подніпров’ї. Саме на нашій землі, починаючи з 16-го століття, із часу заснування станиці козацького війська – Крилова (згодом Новогеоргієвська), був один з козацьких форпостів України, що відбивав удари кочового й мусульманського світів, а згодом забезпечив освоєння й колонізацію Дикого Поля.


Саме тут, на перехресті гірничорудної та сільськогосподарської провінцій   виник український енергобудпром, який і сьогодні є основною рушійною силою економіки України. Звідси почався український похід до високих технологій та до економічної кооперації.


Світловодщина - економічний, історико-географічний й геополітичний центр і перехрестя України, пульс життя якого часто відчутніше, ніж у столиці. Саме Світловодщина - регіон, більшість жителів якого вважають рідною українську мову й не беруть під сумнів цінності української незалежності. Світловодщина у стані інтегрувати Центрально-західну й Південно-східну України, стати мостом між Лівим і Правим берегами Дніпра.


Світлоцентризм може стати потужним знаряддям у руках світловодських політичних та культурний еліт, адміністраторів і бізнесменів. Єдина ідея перестане бути привілеєм еліт столиці і зможе відродити світловодський вплив в області та у Києві. Коли ідея єдності опанує елітою, а згодом масами, політичний процес й економічний розвиток краю стане незворотнім.


 Координатор Громадської ініціативи СВІТЛОЦЕНТРИЗМ

Олег Матійців

Пише Kaliostra, 29 декабря 2009 19:40
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Але найбільше «світловодський феномен» розмивався й розмивається винятково феодальним принципом побудови місцевих еліт на особистій відданості патрону - без будь-якої виразної об'єднуючої регіональної ідеї.


Популіські гасла, опирання на невдах які не знайшли свого місця в житті та на дідусів, в яких ностальгія за червоно-чорним знаменом - ось вся його ідеологія світловодських кермачів - феодалів!
Світлоцентризм може стати потужним знаряддям у руках світловодських політичних та культурний еліт, адміністраторів і бізнесменів. Єдина ідея перестане бути привілеєм еліт столиці і зможе відродити світловодський вплив в області та у Києві. Коли ідея єдності опанує елітою, а згодом масами, політичний процес й економічний розвиток краю стане незворотнім.


Олеже! Я особисто готовий! А хто ще?
Пише onlain, 12 января 2010 19:46
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
На відміну від «донецьких регіоналів», світловодські, навіть приходячи до влади на популістських промислових та комунальних гаслах, близьких серцю посткомуністичного світловодського електорату, ніколи не намагалися реалізувати на практиці ні ідеї відродження промисловості, ні ідеї реформування ЖКГ.

Це точно, але не тільки регіонали кончені- і місцеві БЮТовці з Юшком своїм теж!!!!!
Пише Blagovest, 14 января 2010 19:54
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
У меня вопрос: зачем вы строите из себя независимого депутата, если за километр видны уши киевские? Меня иногда просто поражает ваша вера наших людей в Вас.
Вопрос: Неужели вы как политтехнолог не понимаете, что даже ваши дни просто сочтены? Все, закат! На что тогда рассчитываете?
Пише Сантин, 20 января 2010 15:45
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Ясно одно, что без опоры на любую (завоевавшую сердца или головы)светловодскую идею, Светловодску осталось жить максимум 10-15 лет. Так как Все тяжелые и затратные производства передут в Китай! Светловодску нужна не только идея но и концепция дальнейшего развития, опираясь на местные особенности! Я не претендую на истину в последней инстанции, но время расставит всё по своим местам.
Пише Irakliu, 30 января 2010 20:59
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Пише там пан угорі, що Матійців «строит із себе незалежного депутата»,та дехто ще…. вже так того Матійціва.......,що він бідака вже і сам напевно не радий що лавочок та дитмайданчиків у дворах наставив та дверей у під»їзди, а коли 06 невиїзжала на «відділені » від Жеків будинки – давав своїх людей і чистив каналізацію та дерева аварійні пиляв,а треба було як Лукинський-взяти гроші та піти з депутатів! Доречі, весь цей благоустрій Матійців робив не До а Після того, як його обрали депутатом втретє! А що він отримав від заздрісників – звинувачення у «відмиванні» грошей? На чому? На тому що робиш за свої що відмиєш? А те що приїзжав на контроль чистки каналізації та валки дерев на дорогих авто так він бізнесмен забезпечений,на «запорожцях» як Жеківці неїздить,йому ховатись нічого! Ну не можуть словоблуди жеківські більше нічого придумати на реформатора Матійціва на його добро для міста!
Пише AK-74, 5 февраля 2010 11:01
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
55-літній ювілей міста Світловодська, як і будь-який інший ювілей, це не тільки привід до заздоровниць на честь ювіляра та святкових заходів з візитами великих гостей.
Більш важливо, що це серйозний привід до осмислення, позначення проблем рідного міста, до визначення місця й ролі Світловодщини в складному національному організмі на ім'я «Україна».

Вочевидь, саме так НЕ думають наші депутати. Бо бухали влітку так, на 55-річчя так наче кінець світу... Але сьогодні не за горами час завершення їхніх повноважень - тепер вони стараються урвати масні шматки від загального пирога, що зветься "приватизація". Звісно, не всі наші депутати такі - але їх більшість, тих, хто працює не на місто і не на партії свої, а на власну глибоку кишеню.
Ідею Олега - Світлоцентризм повністю підтримую, але вона має опанувати масси, а для цього треба працювати не один рік
Пише Pyotr2, 5 февраля 2010 20:38
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Пане, Олеже: хотів би представляти Вашу політсилу в ДВК (за освітою юрист, маю досвід роботи на виборах). Однак, звернувся на сайті в розділ "Зв'язок з нами" ніхто так зі мною і незв'язався... В Адмінах що - теж ВОНА попрацювала?
Прошу - зв'яжіться зі мною по особці, будь ласка
Заздалегідь дякую!
Пише Boesc, 7 февраля 2010 12:28
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
нинішня світловодська еліта демонструє, м’яко кажучи, спрощене розуміння влади й державного керування, що зводиться до витягування «своїх» (навіть якщо це жеківці) і видавлювання на їх думку «чужих» (навіть талановитих і толерантних).

Светловодск, ну очень оличается даже от соседних городов. У нас кучка наполовину сумасшедших со старческим маразмом, совместно с местными педо-зоофилами из прокурорського гей-клуба строят свой мирок: они - элита мы – бидло!
В их сценарии будущих местных виборов нам ими отведена вторая роль. Нам они подкидывают утопичные идеи – дистанцироваться от патриотов города. В быту мы должны значит перестать родычатся с братьями, что живут в отделённых от жеков домах! Но ведь это чисто за Мароном (и за его боевиком - Письменным) который физически расправляется в своём Жеке, при свидетелях с депутатом, известным всей Украине Матийцивым – чётко зная, что ему за это ничего не будет. Результат у их манипуляций один – разделить нас и опять керувать пять лет...
Пише Grombas, 9 февраля 2010 10:11
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Неоднозначні й, разом з тим, потужні фігури Марона, Тузовського та кількох інших політичних лідерів і капітанів великого бізнесу маленького міста сформовані саме в світловодській «кузні кадрів».
Цитата: Boesc
В быту мы должны значит перестать родычатся с братьями, что живут в отделённых от жеков домах! Но ведь это чисто за Мароном (и за его боевиком - Письменным)

Да! Обмельчал Марон взявши цього хама у ПРУ і на свій "криголам" колишньої славиlol
Пише Liza, 14 февраля 2010 19:55
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Приходять «варяги», зникають гроші

Вот-вот - своих, идейных нужно поддерживать, а не залётных всеукраинских!
Пише Saper, 17 февраля 2010 10:17
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Народ Светловодский! Ну что-ж мы за народ такой...Да другие города, меры и исполкомы носяться с Матийцивым (в гостиницы устраивают, кормят...) только-б он схему выживания завёл и деньги затянул...А мы как лохи - наблюдаем как его мочат говнюки бездарные, всё бояться что от корыта оторвёт...
Пише MonteKristo, 26 апреля 2010 09:32
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Повністю підтримую, що:
При всьому суперництві донецької, галицької та іншими помісними концепціями розвитку, «світловодська ідея» повинна виходити з необхідності органічного поєднання всіх «регіональних голосів» в українському хорі.
Пише buckstab, 2 сентября 2010 16:21
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Да если- на меня ябы этому "дяде с большими ушами"....А Житлосвит в тонусе...

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123