jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Спасіння багатоквартирних будинків є справою:

Держави
Співвласників будинків (ОСЖ)
Об’єднуючих ОСЖ Асоціацій (АПО)
Допомогових (на кшталт ЖИТЛОСВІТ) організацій
Приватних виконавців ЖК-послуг (ПВП)
Керуючих (ОСЖ та ПВП) компаній
Мені байдуже

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 18
Всего: 10194

Приветствуем новичка:
RobertExima

Бізнес ЖИТЛОСВІТДУЕЛЬ: Чи є ризик у бізнес-структурі ЖИТЛОСВІТ?

  • 25-08-2009, 19:03
  • Додав користувач retroguy

Допитливий журналіст, узагальнивши плітки та чутки, а також народні настрої, 

спостерігаючи наростаючі проблеми у сфері ЖКГ та обмеженість варіантів їх

вирішення, викликав Олега Матійціва на ДУЕЛЬ: 

Чи є ризик у бізнес-структурі ЖИТЛОСВІТ?

 Або роз'яснювальні нюанси Бізнес - ЖИТЛОСВІТ з перших рук

Д.Ж. Думаю кожен, хто починає роботу в бізнесі ЖКГ, чи просто цікавиться, замислюється над деякими питаннями, або навіть вбачає деякі невідповідності.

Спробуємо розібратися що ж відлякує легковірних і нецілеспрямованих.  

Це фінансова піраміда або МLМ (сітьовий маркетинг)?

О.М. Подивимося насамперед, як нам відповість енциклопедія. 

Фінансова піраміда - ситуація, яка виникає у зв'язку з залученням грошових коштів від інвесторів у певний інвестиційний проект, коли поточна прибутковість проекту виявляється нижче ставки залучення інвестицій, і тоді частина виплат по внесках інвесторів проводиться не з виручки (прибутку) проекту, а з коштів нових інвесторів.

Характерні ознаки пірамід: наявність реклами, що обіцяє процентні виплати за залученими коштами за ставкою, свідомо вище середньої по ринку запозичень. Для довідки: у квітні 2008 року раціональна ставка з корпоративних запозичень коливалася в межах 10-15% річних.

Закономірним підсумком такої ситуації є банкрутство проекту та збитки інвесторів (вкладників).

Д.Ж. Тож, умовою отримання відсотків ставиться залучення в проект нових і нових членів?

О.В. Доречі, останнім часом, противники реформи ЖКГ (жеківці та деякі чиновники, які отримують «відкати» від перших) кажуть, що діяльність Житлосвіт зі створення АПО (профспілка для будинків-членів) - фінансова піраміда.

Але звідки власне береться назва «піраміда», хоча абсолютно так само працюють і схеми, де від вкладника не потрібно особисто залучати нових жертв. Тож жертв під будь-яким приводом, переконують заплатити свої гроші, обіцяючи повернути вкладене з великими відсотками, а умовою отримання відсотків ставиться залучення в проект кількох нових членів.

У будь-якому випадку, залучені реальними виплатами грошей, в піраміду включаються нові учасники, у результаті шахраї повертають свої витрати, отримують прибуток і можуть виплачувати жертвам відсотки, АЛЕ за рахунок надходжень від нових членів. Натхнені доходами, жертви вкладають тільки що отримані відсотки в ту саму піраміду, повертаючи виплачені їм гроші шахраям.

У момент піку платежів, коли стає ясно, що темпи зростання піраміди сповільнюються, шахраї просто привласнюють всі гроші і зникають.

Д.Ж. Тож Жеківці просто поспішили з висновками?

О.В. Ні, Жеківці та їх попихачі чиновники - м'яко кажучи лукавлять, а прямо кажучи - заводять сппіввласників ОСЖ(об’єднань співвласників житла) в оману.

А відповім на Ваше питання наступним чином.

По-перше, діяльність Житлосвіт не є фінансовим або інвестиційним проектом.

По-друге: Житлосвіт не платить нікому за залучення до АПО нових клієнтів - ОСЖ (ОСББ, ОК, ЖБК, МБК, НЮОББ /будинків - неюридичних осіб/- ред.).

По-третє: Цей бізнес – довгостроковий, і існуватиме доти, доки існуватимуть ОСЖ.

На практиці: Організованим в ОСЖ співвласникам, для мінімізації витрат на бухгалтера, паспортиста, керівництво будинками -  потрібні АПО, які від імені ОСЖ комплексно виконують ще ряд робіт: по виділенню землі та проведенню капремонтів за державні кошти для ОСЖ.

Д.Ж.  А яким боком тут Всеукраїнський Центр ОСЖ "Житлосвіт"?

Д.Ж. Всеукраїнський Центр ОСЖ "Житлосвіт" встановлює власні консалтингові продукти в АПО, що мінімізують вказані мною витрати ОСЖ, для того, щоб недорого і якісно тримати спільне майно у порядку. Ніхто ж не кричить - «це фінансова піраміда!», коли Вас зазивають відвідати новий супермаркет.

Д.Ж. Ну дуже схоже на МLМ!

О.М. Давайте одразу розставимо все по своїх місцях. МLМ - законний вид діяльності, маркетингова концепція, один з методів просування продукції від виробника до споживача, при якому незалежні збутові агенти (дистриб'ютори) фірми-виробника встановлюють безпосередні контакти з потенційними покупцями.

Наприклад, у місцях проживання або роботи останніх. Збутовий агент отримує прибуток від реалізації ним товарів безпосередньо покупцеві, а також у вигляді певного відсотка від суми реалізації збутових агентів всієї або частини своєї мережі нижчих збутових агентів у випадку, якщо таку мережу він створив.

Як бачимо, Бізнес-ЖИТЛОСВІТ не є ні фінансовою пірамідою, ні МЛМ проектом.

Д.Ж. Це лохотрон?

О.М. Мене попереджали про Вашу допитливість. Добре, по-простому кажучи, багато людей вкладають в слово лохотрон дії, спрямовані на їх «розведення». У даному бізнесі це просто неможливо!

По-перше: структура ВЦ "Житлосвіт" це не піраміда і не імперія з сотень дочірніх філій.

Кожна створюєма АПО - є незалежною навіть від ВЦ "Житлосвіт" гуртовою юридичною особою на відповідній території і є вільною у виборі у тому числі постачальників обліковуючих ОСЖ-членів програм. Інша справа, що програмні продукти ВЦ "Житлосвіт" - кращі!

По-друге: Дійсно, структура побудована за кущовим принципом. Тобто - є головний офіс, що працює скоріше як генератор ідей і покращуючих роботу АПО програмних продуктів, а також лоббіст законодавчих змін з покращення правового поля функціонування ОСЖ.

До структури ВЦ "Житлосвіт" на регіональних рівнях також входять представники центру: куратори та координатори.

Д.Ж. А можна з цього місця подокладніше: які функції виконує куратор а які координатор Житлосвіт? І бажано з поясненням фінансової мотивації кожного?

О.М. Почну з останнього. Мотивація кожного, залежить і від психологічного фактору - куратор, отримує гроші за роботу, тільки якщо його кущовий координатор допоможе активістам у будинках створити ОСЖ, яке ввійде членом до АПО, а остання матиме господарські відносини з ВЦ "Житлосвітом", замовивши і встановивши спеціалізоване програмне забезпечення ВЦ "Житлосвіт". Іншими словами - для того щоб досягти успіху в цьому бізнесі, куратору та координатору важливо, щоб клієнт - АПО, до якого входять ОСЖ,  досяг результатів! Ось такий приємний парадокс.

Д.Ж. Поставлю наступне запитання прямо: А якщо куратор або координатор візьмуть гроші ОСЖ і зникнуть!

О.М. Це неможливо, і ось чому  – куратор і підопічні йому координатори отримують тільки ті гроші, які їм заплатить ВЦ "Житлосвіт", які у свою чергу отримано від АПО для оплати послуг Житлосвіта. Тобто - куратор з координаторм зароблятимуть більше тільки тоді, коли вони підтримуватимуть АПО і кожного його члена ОСЖ. Іншими словами - АПО з ОСЖ для них - довгострокова інвестиція.

Чим більше координатор в мережі куратора залучає до конкретної АПО ОСЖ та НЮОББ - тим більше він отримає грошей. Насправді Ви, вкладаючи гроші в депозити, ризикуєте набагато більше - адже банк може збанкрутувати!  

Тож куратор вкладає у координатора знання, які набуті у ВЦ "Житлосвіті", звичайно лоббіюючи встановлення програмних продуктів Житлосвіт та інших консалтингових продуктів у кожну окучувану АПО.

Д.Ж. Ну добре, я вам повірив! Але ж не може бути все так просто - знайшов будинок, загітував вступити до АПО і отримуй гроші!? 

О.М. А я й не стверджую, що буде просто, і попотіє дехто, перш ніж заробить свої перші доходи, та збільшить їх у рази, адже треба також попрацювати.

Тут важливим є і те, що на даному етапі, противники реформи ЖКГ, та й усілякі громадські організації, нав’язують суспільству не зовсім позитивне ставлення до даного виду діяльності.

Ось чому кураторам складно знайти координаторів, а координаторам - активістів створення ОСЖ, а потім, ще й допомагати своїм координаторам знайти своїх "клієнтів" - ОСЖ та НЮОББ, готових до організаціїї та вступу до АПО.

Д.Ж. Тож я непомічаю черги бажаючих цим займатися, але бачу людей, що гнуть спину на приватників, заводах і фабриках?

О.М. Відповідь дуже проста. Вдумайтеся - чи вигідно було б корпораціям, фірмам, державі врешті-решт, якщо б кожна людина заробляла гроші у такий простий спосіб? Адже тоді ніхто б не добував вугілля, не працював би на низькооплачуваних, але необхідних роботах - таких як двірник, слюсар, будівельник і т.п. Страшна картина чи не так? Тому і було вжито заходів, щоб налаштувати громадську думку проти ОСЖ загалом, і подібних до Житлосвітівських бізнесових програм для учасників ОСББізації країни зокрема.

Я думаю, багато громадян зіштовхується з нав’язаними прикладами негативного ставлення оточуючих до даних питань. Звичайно, не тільки держава несе відповідальність за таке «прохолодне» ставлення до  сфери ЖКГ та діяльності допомогових ОСЖ структурованих організацій, як Житлосвіт. 

У цьому винні також уроки численних фінансових пірамід, шахрайство управляючих кампаній та дилетантів,  що змушують думати, що всі способи заробітку такого роду - свідомо приречені на невдачу.

Д.Ж. Чому ж тоді все ж багато негативних відгуків бажаючих мати таку роботу?

О.М. Уявіть собі! Люди, натхненні цифрами квадратних метрів, і невеликими строками отримання прибутку – 2-3 місяці, причому без вкладення власних коштів, забувають - для того щоб домогтися результату і створити свою мережу  ОСЖ та включитися в даний проект, потрібно - спілкуватися. І з владою, якщо вона допомагає, а в іншому з активістами створення ОСЖ, протистоячи владі.

І ще одне. Коли людина нічого не вкладає, спрацьовує стереотип нав’язаний батьками, вчителями, суспільством – «не заплатиш не поїдеш»!

Ви вдумайтеся - Ви кожного дня витрачаєте час на проїзд, на походи за їжею, різними дрібничками  і т.п., сидіння в Інтернеті, Ви бачите співробітників, знайомих і друзів,  і у Вас «раптом» не виявляється людей, які стануть ініціаторами створення ОСЖ. Ось дехто з таких і починає жалітися що їх втягнули нелюди безбожні у незрозумілий ЖКГ проект...

І забувають про те, що потрібно спочатку проаналізувати свою діяльність у даній сфері - чи достатньо Ви поспілкувалися з потенційними клієнтами: активістами створення ОСЖ, представниками влади та діючих ОСЖ, або розмістили оголошень на будинках, посилань на форумах, дошках оголошень і т.д.

Лінь і внутрішнє негативне, нав’язане ставлення псують добру справу.

Д.Ж. А що буде коли цей проект почне видихатися, бо всі бажаючі хлинуть в цю систему?

О.М. Пробачте панове, але це утопія! Скоріше, почнуть розвиватися інші проекти, та з’являтимуться їх ідейні натхненники. Як приклад, існує подібна програма у м. Одесі «Одеський житловий союз», а багато інших народжується в Україні. Але я думаю, що рано говорити про створення та входження багатьох в ці мережі. Адже у компанії має бути колосальний досвід практичної роботи у галузі ЖКГ України, конкретно у сфері вирішення проблем ОСЖ та створення представницьких органів (АПО).

Д.Ж. Побажання Читачам.

О.М. Запрошую всіх бажаючих працювати на благо себе, своїх міст, будинку і даної програми ЖИТЛОСВІТ. Так як ми є першопрохідцями у світі негативізму та омани, сліпоти і заперечення простого і зрозумілого, прошу завжди вдумливо оцінювати інформацію про проблеми в ЖКГ галузі та в ОСЖ зокрема. Якщо ж будуть якісь факти, які стверджують, що Житлосвіт не вирішує поставлених завдань, тоді я відповідально визнаю свою неправоту.

Загалом, успіху всім нам на шляху до щастя і збагачення, от тільки не забувайте, що цей шлях може бути як легким, так і складним.

 

Пише Zynron, 16 февраля 2010 19:05
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Я розумію, що команді Матіцива треба розумні люди у команді, все таки трохи зарозуміло - Янучмовічи не зрозуміють! Чи це для зменшення черги навмисно зроблено?
Пише Saper, 17 февраля 2010 09:42
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
А можна такое-же предложение, только на русском, попроще и покороче...
Пише Yarik, 21 февраля 2010 18:35
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
А завуаировали в интервью, что-бы конкуренция меньше была?

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123