jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 18
Всего: 10194

Приветствуем новичка:
RobertExima

РобочеЖитлосвіт виступає за повний контроль держави над монополістами ЖКГ

  • 29-11-2010, 17:30
  • Додав користувач master

21 жовтня 2010 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України №7115 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розрахунків за природний газ та електричну енергію».

Житлосвіт організував і провів круглий стіл «Прийняття Закону України  № 7115 та вплив на діяльність енергопостачальних організацій, підприємств тепло- та водопостачання і споживачів їх послуг».

Перша частина КС була присвячена обговоренню та аналізу стану підприємств ТКЕ в Україні, які за економічними  даними самих ТКЕ на сьогодні працюють собі в збиток. У аналітично-практичних розрахунках враховувалася і ціна на природний газ, яка за останні роки підвищувалась кілька разів, і тарифи, які подекуди збільшувалися неадекватно цінам на енергоносії та забезпечення процесу вироблення та надання комунальних послуг.

Так, ціна на природний газ для підприємств теплоенергетики (населення) з 2007 року по 2010 підвищилась із 686 грн. за тис. куб. м до 1 309,20 грн. за тис. куб. м, для бюджетних установ та інших споживачів-фізичних осіб – із 991,69 грн. за тис. куб. м до 2 652,79 грн. за тис. куб. м.

В той же час, відповідно до інформації Міністерства з питань житлово-комунального господарства щодо тарифів на послуги теплозабезпечення, станом на 1 серпня 2010 року в Україні є підприємства, які працюють на тарифі, введеному в дію ще 1 січня 2007 року, у восьми областях є підприємства, які працюють на тарифах 2008 року, 14 областей працюють на тарифах 2009 року і є лише декілька підприємств-щасливчиків, яким тариф було встановлено у 2010-му.

Учасниками КС, було враховано і збільшення мінімальної заробітної плати, яка з 2007 року по сьогоднішній день підвищувалась 17 разів – від 400 грн. до 907 грн, тобто, виросла більше, ніж удвічі. Відповідно, було враховано і збільшення відрахувань підприємств ТКЕ в Пенсійний фонд України та інші соціальні фонди. За цей період також зросли ціни на електроенергію.

Спеціалістами галузі та представниками АПО ОСЖ Житлосвіт було враховано, що державний та місцеві бюджети практично не виділяють теплопостачальним компаніям кошти на погашення утвореної за попередні опалювальні сезони різниці в тарифах, що власне не передбачено і бюджетом нинішнього року.

«Враховуючи стан та зобов’язання держави перед постачальниками енергоносіїв, підприємства питного водопостачання і теплопостачальних організацій (крім тих, що належать до системи автономного та децентралізованого теплопостачання) всі кошти, отримані від споживачів за оплату послуг, мають зараховувати виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення вчасних розрахунків.» - зазначив Олег Матійців, при обговоренні особливостей проведення розрахунків за спожитий газ та електричну енергію.

Спеціалісти Житлосвіту та представники АПО ОСЖ зійшлися на думці, що враховуючи практику розбазарювання підприємствами водопостачання і теплоенергетики грошей споживачів – є потреба введення державного обмеження для них, щодо розпоряджання грошима споживачів.

Тобто, всі кошти на: виплату заробітної плати працівникам, розрахунки за використану електроенергію, воду та водовідведення, купівлю матеріалів для проведення ремонтів та ліквідації аварій, сплату податків, зборів і обов'язкових платежів, мають надходити на спеціальні рахунки, наприклад у «Державний ощадний банк України» та «розщеплятися» електронними программами, відповідно до ЗУ №7115.

Так, гроші споживачів у відповідних пропорціях забезпечуватимуть оплату ДК «Газ України» і обласні енергопостачальні компанії отримають плату за спожитий природний газ і електроенергію, а залишок повертатиметься назад підприємствам ТКЕ.

Підтримано прагнення і кроки МінЖКГ, яке розробило даний законопроект, що даний спосіб полегшить життя всім учасникам процесу – вивести підприємства житлово-комунального господарства та енергопостачальних організацій із замкнутого кола неплатежів і вирішити питання гострого дефіциту коштів, як для розрахунків за спожиту теплову енергію, централізоване опалення, водопостачання та водовідведення, так і електричну енергію та імпортований НАК «Нафтогаз України» природний газ.

Учасники КС, провівши нескладні математичні підрахунки, констатували, що з прийняттям ЗУ №7115, підприємствам ТКЕ, враховуючи що основна частина коштів, отриманих від споживачів за оплату послуг, підуть на рахунки ДК «Газ України» та обласних енергопостачальних компаній, коштів вистачить і на виплату заробітної плати працівникам, розрахунки за використану електроенергію, воду та водовідведення, купівлю матеріалів для проведення ремонтів та ліквідації аварій, сплату податків, зборів і обов'язкових платежів.

Тобто – навіть на сучасному, за бідканнями ТКЕ, етапі зможуть виконувати основні статті Закону України «Про оплату праці», яким дані виплати мають здійснюватись у першочерговому порядку, а її обсяги та своєчасність не повинні залежати від здійснення інших платежів та їх черговості. Отже, як бачимо – споживачі і держава виграє і ніхто не постраждає, окрім спритних ділків при ТКЕ, що «вміло», як сьогодні використовують не за призначенням кошти споживачів.

Житлосвіт не міг стояти осторонь цього важливого кроку МінЖКГ, а тому звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням забезпечити якнайскоріше прийняття Закону України  №7115 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розрахунків за природний газ та електричну енергію» Верховною Радою України та вніс пропозицію МінЖКГ вивчити і закріпити у законодавчій базі - посилення платіжної дисципліни на підприємствах ТКЕ.

Отже, враховуючи тенденцію реформування галузі у напрямку автономності тепло- та водопостачання та захисту прав споживачів і працівників сфери водо- і тепло забезпечення, учасники КС висловили абсолютну підтримку позиції ВЦ Житлосвіт стосовно доцільності та воєчасності прийняття даного законопроекту.

Пише merwin18, 6 декабря 2010 16:30
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Всё то так! Вот когда только украинцам возможно дойдёт шо ГЛАВНОЕ не экономика а ваше мудаки отношение к политике и ваша инертность позволившая кидалам завести вас в эту ловушку!-))))))
Пише bernarti94, 10 декабря 2010 17:55
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Вот сегодня - Повышение кварт. платы оргументируют тем что всё дорожает и т.д., тогда возникает вопрос, если они могут сделать так сказать бонус. С какого хера они тогда поднимают тарифы. А люди бла ещё и спасибо скажут, спасибо мол за 10% скидочку.
Это типа отправь смс со словом Я ЛОХ, стоимостю 10 грн. и если повезёт выграеш 1 грн. НОРМАЛЬНЫЙ ХОД ВЛАСТЕЙ!!!
 ПРУмудруны вонючие, скажите, а какое отношение эти ваши заявы имеют к ОСББ?
Пише laztmf207, 14 декабря 2010 19:28
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Цитата: статті
всі кошти, отримані від споживачів за оплату послуг, мають зараховувати виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення вчасних розрахунків

Єх, если-б  віы это сделали!!!!!!!!!
Пише Perforik, 17 декабря 2010 12:33
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Цитата: статьи
всі кошти на: виплату заробітної плати працівникам, розрахунки за використану електроенергію, воду та водовідведення, купівлю матеріалів для проведення ремонтів та ліквідації аварій, сплату податків, зборів і обов'язкових платежів, мають надходити на спеціальні рахунки,

Вот это очень правильно! А то выворовывают все деньги, а люди варятся в их колодцах - залитых нами оплаченным кипятком, что в землю уходит. Воры тепловые!

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123