jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

РобочеБудинковий комітет? Ні – Асоціація представницький орган!

  • 14-04-2011, 14:56
  • Додав користувач master

13 квітня, про можливості захисту споживачів житлово-комунальних послуг, йшла мова на Житлосвіт-форумі правозахисників сфери ЖКГ.

 

Аналіз житлово-комунальних перипетій, що відбуваються у більшості регіонів країни, дає переконання, що більшість піднімаємих проблем дуже схожі між собою і мають шести-семірічний термін давності.

 

Більшість потуг місцевих влад, щодо реформування системи житлово-комунальних господарств своїх міст, пропоновані «зверху», орієнтовані на їх монополізацію.

 

Наприклад, питання «скасування» Жеків, яке раз у раз піднімають влади у містах. З початку цих заяв пройшло вже років п'ять – і нічого. Влади міст, як і раніше продовжують запевняти громади міст, що на ЖЕКів буцімто можна знайти сяку-таку управу і зажадати звіту. І вперто мовчать, коли з місцевих ділянок нових жилкомсервісів мешканців-споживачів з їхніми претензіями «футболять», добре якщо до головного офісу цих утворень, куди так просто не проб'єшся.

 

«Жеки і жилкомсервіси, є неналежними балансоутримувачами спільного (приватного) майна співвласників багатоквартирних будинків. Але, користуючись статусом балансоутримувачів, фактично здійснюють функції з розпорядження власністю співвласників, а саме – їх загальним неподільним майном. Ще гірше, коли влади міст передають на баланс де факто приватне спільне майно співвласників структурам, які м’яко кажучи надають невидимі послуги», - зауважив у вступному слові голова ВЦ «Житлосвіт» Олег Матійців.

 

Учасниками форуму висловлювалась жаль з приводу «політики» міських влад, щодо ОСББ, які замислювалися державою як юридичні особі, що дозволяють жителям спільно здійснювати права співвласників на спільне майно. На жаль, в ЖК-системах міст, ОСББ і ЖБК (ОСЖ) числяться як господарюючі суб'єкти, контрольовані владою, яка закриває очі на привласнення деякими керівниками ОСЖ коштів співвласників.

 

Фокус-группа форуму «Народження конкурентного середовища у сфері ЖКГ», відмітила у резюмуючому висновку: в Україні, з її стимулюванням монополістів сфери ЖКГ будь-який варіант виявляється не на користь споживачів.

 

Учасники фокус-группи Житлосвіт-форуму «Представницькі органи ОСЖ – Асоціації житлових будинків (АПО)» підкреслили декілька важливих моментів на шляху до виправлення ситуації на місцях. Зупинимося на головних.

 

Мешканці не почнуть реально контролювати якість наданих ним послуг, якщо контролер залишатиметься в Жеку. Як зробити, щоб на будь-які претензії від споживачів, комунальники не «відгавкувались» телефоном і не відписувались абстрактним - нестача коштів, без посилань отриманих і витрачених сум, з приписками погрозами судового переслідування за несвоєчасну оплату послуг. Тож, зійшлися на думці, вихід у диспетчерській АПО, яка замовлятиме і контролюватиме якість ЖК-послуг.

 

Перспективи вітчизняної житлово-комунальної системи, знову під загрозою. Так, черговий «реверанс» у бік її монополізації міститься у проекті нового Житлового кодексу, де занотовані «ліцензовані управителі», яким збираються надати виключне право на управління спільним майном ОСЖ. Учасники вкотре підтвердили факт – краще ніж Асоціації-представницькі органи, ніхто не управиться і не адмініструє процес надання ЖК-послуг.

 

Лунали думки правозахисників, що вирватися із «замкнутого кола» можна за допомогою Органів самоорганізації населення, закон про які прийнято Верховною Радою ще 10 років тому. У контексті цього ЗУ йшлося і про будинкові комітети, які багато десятиліть, з часів булгаковського персонажа Швондера, сприймалися, швидше, як помічники влади, або й зовсім як аморфні організації.

 

Так, Закон про ОСНи прямо передбачає, що у будинкового комітету є право дорадчого голосу і присутності на всіх зборах і нарадах місцевої влади, де вирішуються питання, що стосуються району, на якій розташовано будинок. Але, як відомо, з практики, і АПО створюється за квартальним принципом. Також, земельні ділянки для ОСЖ розподіляються після розподілу меж кварталу. Тож, висновок, щодо доцільності створення спочатку АПО а не ОСНів звучав більш прагматичніше.

 

Також, у будинкових комітетів ОСНу функції не матеріальні, а скоріше, соціальні - допомагати захищати права мешканців за місцем їх проживання. Хто сьогодні безоплатно погодиться вирішувати складні питання на громадських засадах, безоплатно? У свою чергу, законодавство про ОСББ, хоча і виписано сухою юридичною мовою, але якщо перевести його на загальнодоступну, то можна виявити дуже цікаві і корисні речі. Так,  Законом про ОСББ, чітко прописані повноваження АПО, а також всі права ОСЖ та їх співвласників, стосовно не тільки спільного майна, а й земельної ділянки.

 

Коло цих прав, не мають жодні самоврядні організації. Тож, окрім права і механізмів управляти спільним майном, де для ОСББ чітко прописані, окрім технічних функцій, щей дозвільного  плану. Так, якщо біля житлового комплексу ОСББ підприємці або влада захоче поставити кіоск, вони зобов'язані запитати дозволу у власників землі ОСББ. У той час, коли ОСН або будинковий комітет влада, про дозвіл на торгівельну точку, має тільки повідомити. Що краще: давати дозвіл і виставляти преференції, чи у разі незгоди людей, будинковий комітет оскаржуватиме рішення по прокуратурам і судам.

 

Також, будинковому комітету, монополісти послуг з тепло-, водо-, газо-, електропостачання на законних підставах відмовлять у перерахунку за недодані або неякісні послуги.  Інша справа ОСЖ або краще АПО. Тут, спеціалісти,  абсолютно логічно і законно, вимагатимуть у постачальників монопольних послуг перерахунку, не за масовістю скарг, а відповідно до замірів представників споживачів – юридичних осіб. Тож, монополісту доведеться переглянути своє ставлення і до якості надаваємих послуг, інакше, відпускати  ОСЖ або квартальній АПО недогріту воду або тепло стає накладно.

 

У той же час, учасники форуму надали великої уваги технології створення ОСНів. Так, спеціалістами Житлосвіт були надані практичні приклади співіснування квартальних АПО та ОСНів на базі одного приміщення з чітким розподілом функцій і фінансуванням статутних органів ОСН за рахунок ОСЖ – членів АПО. Особливою темою обговорення стала перевага АПО, щодо членства будинків неюридичних осіб у квартальній АПО, з правом визначення тарифу та виконавців ЖК-послуг.

 

Було звернуто увагу на неприпустимість розповсюдження низького ґатунку «самвидаву» про ОСН та будинкові комітети, які люди беруть як «зразок методички» і тиражують на ксероксі для сусідів у будинках. Таким чином ідея створення пустих ОСНів «розповсюджується» по мікрорайонах міст, не приносячи громадськості потрібних механізмів впливу на співпрацю з владою.

 

За результатами форуму, на основі здобутого досвіду, Департамент ВЦ «Житлосвіт» видасть методичний посібник під назвою «Співпраця ОСН і АПО - основа системи місцевого самоврядування». Розробка буде адресована активістам, які хотіли б самостійно налагодити сучасне і якісне життя в своєму будинку та кварталі, об’єднуючи зусилля конкретних статутних органів ОСНу та АПО.

 

Пише koreolks, 9 мая 2011 23:10
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Ну почему так слабо все разработки внедряются у нас?
Пише poilert69, 15 мая 2011 21:57
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Уникальный ресурс! Осталось только дома у Жекв забрать и заживём!
Пише gtlthfcn, 11 февраля 2012 05:20
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0

Так нужно не писаться в коментах не о чём, а дома забирать !!!

Пише gtlthfcn, 9 мая 2012 17:46
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0

 Багато хто продовжує вірити в те, що людина тим вільніша, чим більше вона позбулася своїх біологічних характеристик та історичної обумовленості...

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123