jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

РобочеХто допоможе накопичити кошти на капремонт будинків ОСЖ

  • 18-04-2011, 11:11
  • Додав користувач master

У суботу, 16 квітня, представники Асоціацій-представницьких органів з 12 міст центральної України, охоплених допомоговою діяльністю ВЦ «Житлосвіт», провели засідання.

 

Як співвласникам  багатоквартирних будинків не стати заручниками реформи ЖКГ і не опинитися у розбитого корита – не отримавши від колишнього власника державного житлового фонду коштів на обіцяні з 1992 року, кошти на капітальні ремонти будинків?

 

Питання, яке зараз активно обговорюється на всіх рівнях – як бути, якщо з прийняттям Житлового кодексу, держава складе з себе зобов'язання з проведення капремонту в багатоквартирних будинках за казенний рахунок. Чи не означає це, що весь тягар невідремонтованого житлового фонду ляже на плечі власників житла?

 

На засіданні, голова  ВЦ «Житлосвіт» Олег Матійців нагадав: «Грошей на капремонт, які держава збирається виділити до 2014 в рамках державної програми з реформи ЖКГ, вистачить тільки на те, щоб відремонтувати 2 % житла. У цілому ж по країні близько двохсот тисяч багатоквартирних будинків, які потребують капітального ремонту».

 

Тобто, в 2014 році, коли програма завершиться, 90% співвласників так і залишаться жити з дірявими дахами та прогнилими трубами. А після того, як парламент прийме новий Житловий кодекс, число будинків співвласників, що потребують капремонту збільшиться.

 

Учасникам засідання було повідомлено, що сьогодні на стадії активного обговорення перебуває принаймні два варіанти вирішення проблеми, на які кошти співвласники мають  ремонтувати свої будинки.

 

Так, Житлосвіт, вже кілька років проштовхує ідею створення регіональних фондів ЖКГ, які будуть формуватися за рахунок коштів міст, муніципальних утворень і платежів населення. Передбачалося, що "підйомні" вже в кінці 2011 року будуть виділені із зібраних коштів фондів.

 

Тут головним залишалося питання – добровільним чи обов'язковим буде участь власників спільного майна багатоквартирних будинків у наповнюваності скарбнички. Спеціалісти Житлосвіт орієнтувалися на цифру вартості капремонту одного квадратного метра - від  400 гривень в регіонах і до 900 гривень у Києві. Законодавцям потрібно визначитися, яку частку від цієї суми повинні будуть відраховувати власники житла. Відповідь на це питання може бути знайдено після прийняття нового Житлового кодексу.

 

Також повідомлялося, що більшість експертів схиляються до варіанту залучення "довгих кредитів", коли власники отримують кредит у банку, проводять капітальний ремонт, а потім на протязі кількох років щомісяця вносять невеликі платежі. Доречі, саме цей варіант, найбільш вдало пройшов у багатьох європейських країнах. Даний підхід дає можливість істотно заощадити витрати співвласників за рахунок зменшення енерговитрат будинку.

 

Учасники відмічали, що прикладів, які наочно демонструють, як працюють системи ремонту житла в Україні, поки що небагато. Деякі ОМС, проводять за рахунок залучення "довгих" коштів – кредитів,  ремонти комунального майна: шкіла, дитячих садків тощо. Але спроби залучення коштів співвласників до ремонтів їх спільного майна, або способом кредитних  залучень поки що не спрацьовують. До того ж, банки, поки дуже обережно кредитують подібні заходи, з причини практичної відсутності об’єкту залогу, яким вони не визнають спільне майно житлових комплексів ОСЖ.

 

У свою чергу, Житлосвіт, як практик з комутування ОСЖ з приватними структурами, що надають ЖК-послуги, по містам, охоплених допомоговою діяльністю, відмічає поширення практики проведення ремонтів комунікацій (як найбільш впливаючих на витратну частину виконавців ЖК-послуг) на безповоротній основі. Тобто, виконавець ЖК-послуг, у обов’язки якого входить і локалізація аварійних ситуацій, вкладає кошти у заміну труб водо-, тепло-постачання для зменшення власних витрат на виїзди та аварійні  ремонти інженерних комунікацій.

 

Нажаль, на такій безповоротній основі, складно залучити структури для ремонту дахів та програм енергозбереження у будинках ОСЖ. Тут, за оцінками експертів та спеціалістами ВЦ «Житосвіт» потрібно скористатися ресурсами регіональних фондів ЖКГ або державними коштами, виділеними в режимі зобов’язань держави – прийняти участь у капітальних ремонтах будинків, квартири у яких приватизовано відповідно до Закону «Про приватизацію державного житлового фонду».

 

Енергозбереження. Розрахунки показують, що за рахунок утеплення стін, ремонту даху, заміни вікон і встановлення регуляторів споживання тепла економиться більше 20% теплової енергії, а значить, і коштів на її оплату. Тобто, витративши кошти одноразово на запровадження комплексних систем енергозбереження, ОСЖ вже через п'ять років виходять на "нуль". У реалізації цих проектів бере участь Міжнародна фінансова корпорація, одна з дочок Світового банку, але при виконанні певних умов державою Україна.

 

Присутні на засіданні зійшлися на думці, щодо активної підтримки продовження лобіювання керівними органами ВЦ «Житлосвіт», питань пов’язаних з «добуванням» коштів на проведення капітальних ремонтів ОСЖ, що є членами підопічних АПО.

 

Пише salana1986, 20 апреля 2011 02:26
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Много всяких предложений есть, но из конкретных пожалуй только фонд и ремонтники коммуникаций, которые хотят быть исполнителями услуг. Очень дельно - хочеш обслуживать - вложи деньги!
Пише KarenHOWE21, 4 сентября 2011 22:24
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0

В нашем РЄКе  новые квитанции (после громадских слухань ввели) не понятны некоторые виды услуг. Например: содержание жилья и ремонт жилья - что включается в эти виды работ? Если это ремонт общего имущеста дома, то причем тут жилье. Отдельно строка ремонт жилья - ?, что это такое. Если это капитальный ремонт общего имущества, то надо так и указывать. Вообщем не корректно обозначены виды услуг. Что с этим делать?

Пише gtlthfcn, 11 мая 2012 07:43
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0

Народ, а всем ли городам задолжали за пильги и субсидии домов в АПО?
Статистика уточняет, что это на 16 миллионов гривен или на 16,1% меньше, чем за аналогичный период прошлого года. 
Субсидии на возмещение оплаты ЖКУ получили 219,1 тысяч семей — это 87% от общего числа семей, обратившихся за субсидиями.
Субсидий меньше выходит а видшкодувань НЕТ! 

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123