jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

Статті, інтерв'юБудинки майбутнього будуть "зеленими"

  • 20-04-2011, 12:52
  • Додав користувач master

Скоротити споживання енергії - це одна з наших головних цілей. Про результати інноваційно-практичної зустрічі.

Цього разу зібралась цільова аудиторія – зелені інноватори. І питання до не менш цікавих спікерів були виключно по суті. Слухачі дійсно були активні, тому у нас навіть не було потреби влаштовувати панельні дискусії – зелені запитували про все і відразу. Не дивлячись на якусь розпорошеність програми, нам вдалося витримати весь івент в одному ключі.

Тож, викладка перехресних відповідей «Зеленим» лідерів Житлосвіту – Юрія Щербаненко, президента ВЦ Житлосвіту та Олега  Матійціва, голови  ВЦ, координатора проекту «Зеленжитло».

Олег Матійців:

"Сьогодні вже більше половини населення світу живе в містах, і це число буде і далі збільшуватися. Тому проблеми міст і споживання ними енергії є дуже важливими для нашого майбутнього ".

Юрій Щербаненко:

"Завдання Житлосвіту – зробити так, щоб міста майбутнього споживали як можна менше енергорусурсів. Тому ми активно співпрацюємо в рамках європейських зелених проектів, поєднуючи практичні спостереження з моделюванням ситуацій. Більша частина цих спостережень зосереджена на так званих символах міського життя – житлових будівлях".

Олег Матійців:

"Це різноповерхові та слоботехнологічні будівлі з дуже простими і застарілими системами життєзабезпечення. Вони споживають енергореруси понаднормово у рази, але навіть зараз існує багато можливостей знизити споживання цих енергоресурсів завдяки різним видам пасивних стратегій. Пасивні системи, це єко-зелені системи, які допомагають підтримувати в будівлях необхідну температуру без використання пристроїв, які споживають багато енергії".

Юрій Щербаненко:

"Коли мова йде про опалення, то ми знаємо, що для цього необхідна хороша ізоляція будинків, якісні вікна, і у вас не буде проблем. Особливо в офісах, де є багато комп'ютерів, освітлення, людей, речей, які виділяють тепло. А ось підтримувати прохолодне повітря в житлових будинках влітку – це справжня проблема. Але створивши середовище, де ці параметри контролюються, запроваджуючи  різні типи систем відштовхування і затінення, блокуючих сонячні промені – можливо забезпечити енергоекономну температуру".

Олег Матійців:

"Ми не тільки спостерігаємо за тим, як впливають на температуру заходи наприклад зовнішнього утеплення фасадів, а й вивчаємо різні методи в комплексі. Наприклад, тут у нас є подвійний фасад – за першим шаром є другий, і там де можливо, ми вивчаємо рух потоків повітря, щоб дізнатися скільки повітря рухається та як впливає на температуру. По-суті, досліджуємо не тільки теплові та оптичні особливості, але також і вплив потоків повітря в таких системах на енергоефективність".

Юрій Щербаненко:

"Якщо будівлі стоять поряд, то зрозуміло, вони впливають один на одного. Може виникати турбулентність повітря, яка залежить також від напрямку вітру. Саме тому різні моделі енергозбереження ми не розглядаємо як сталі. Наші спеціалісти, умовно повертають будинок і спостерігають за ним у всіх можливих конфігураціях, щоб визначити енергоємність кожного об’єкту окремо".

Олег Матійців:

"Тут  важливим стає і розподіл тиску, якщо ви думаєте про вентиляцію будівлі. З одного боку у нас – позитивний тиск, з іншого - відємний. Є перепад тиску з двох сторін – є циркуляція повітря в будівлі. Дані досліди є корисними для вирішення проблем, пов'язаних з природною вентиляцією, а також для внутрішнього охолодження будинків, більшість яких збудовані у радянські часи промисловим способом".

Юрій Щербаненко:

"В даній ситуації ми можемо займатися енергозбереженням головним чином за рахунок природної вентиляції. Крім того у світі є інші способи ефективного використання енергії в будинках. Це наприклад фотовольтаїчне обладнання для виробництва електрики від сонця або більш ефективні засоби забору повітря для природньої вентиляції, що впливають на енергозбереження. Наші спеціалісти мають низку пропозицій і моделей, які показують співвідношення між споживанням енергії та комфортом".

Олег Матійців:

"Відстань між будівлями впливає на кількість сонячного світла, яке вони отримують. Тобто, до кожного будинку, треба застосовувати його пакет високоеффективних методів, включаючи і охолодження. Для багатоквартирних будинків є зелені системи охолодження, які  встановлюються у підвалі, та перетворюють тепло з маси повітря в охолоджуючу рідину, яка потім по трубах надходить до всіх поверхів, для регулювання внутрішньої температури, враховуючи прогноз погоди. Але у будь якому випадку, для досягнення економії енергії у великих будинках, необхідні дуже ретельна підготовка і планування.

Юрій Щербаненко:

"Сьогодні, на стадії підготовки кошторисів для ремонтів ОСЖ, ми повинні знайти оптимальні рішення ще на стадії проектування. Потрібно протестувати різні сценарії при проектуванні будівлі, щоб знайти найкращі рішення в системі енергоефективності різних будинків. Якщо знайти кращі рішення, то для таких типів будинків є можливим заощадження 50% енергії. І це – не кінечні розрахунки, враховуючи,  що будинки надспоживають послуги ресурсопостачальних організацій".

Олег Матійців:

"Перед нами, як допоміжною структурою для функціонуючих АПО, стоїть завдання як найоптимальніше застосовувати методи пасивного охолодження і природної вентиляції в будинках. Наша мета - застосування зелених методів не тільки в окремих будівлях, а й у кварталах та великих міських районах. Однак енергоефективність - це не просто науково-технічне питання, це також - соціальна проблема".

Юрій Щербаненко:

"Парадокс – будівельні стандарти в Україні досить високі, але ефективність вже зведених будівель є неоптимальною. У нових будинках, ні забудовник, ні співвласники не піклуються про системи ощадні системи енергоспоживання, опалення та вентиляції. Найбільше енергії споживає система теплопостачання, і коли у квартирі нікого немає, вона працює даремно. Те ж саме стосується не вимкненого освітлення. На часі державна інформаційна кампанія для користувачів, які повинні зрозуміти, що можуть реально економити ресурси".

Олег Матійців:

"Так, розвиток енергоефективних будівель – відносно  нова сфера діяльності. Для того, щоб ці будівлі дійсно допомагали економити енергоресурси, необхідно, щоб цією ідеєю перейнялися і ті, хто там живе або працює. Але я впевнений – будинки майбутнього будуть "зеленими".

Юрій Щербаненко:

"Житлові будинки споживають майже половину енергії в країні. Тому якщо ви беретеся за вирішення проблеми енергоспоживання будівель, то ви по-суті вирішуєте енергетичні проблеми цієї країни".

 

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123