jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

РобочеЖитлосвіт: держава має закрити дилетантам дорогу на ринок ЖКГ

  • 22-04-2011, 12:07
  • Додав користувач master

Житлосвіт  подав до Верховної ради та Кабміну проект-ідею про обов'язкове членство Управляючих компаній сфери ЖКГ у територіальних саморегулівних організаціях (ТСО).

 

Голова ВЦ «Житлосвіт», Олег Матійців: «Прийнявши відповідні законодавчі акти, щодо ТСО саме влада має захистити спільне майно співвласників ОСЖ та багатомільярдний ринок ЖК-послуг від дилетантів і нечистих на руку ділків».

 

Ця ідея вже два роки обговорювалася на всіляких круглих столах та семінарах ЖКГ, також були спроби механічного об’єднання ОСЖ з УК в непристосовані громадські асоціації, але дані заходи та структури не можуть фахово захистити співвласників від дилетантів та аферистів. Власне сьогодні, коли на ринку ЖКГ працюють АПО Житлосвіт і неформальні ТСО, або дилетанти, то у власників житла уже є вибір: кому делегувати права, або з ким укладати договір на управління будинком.

 

На вчорашньому засіданні комплекс-группи Житлосвіт завершилася підготовка документів та супровідних матеріалів до проект-ідеї про обов'язкове членство Управляючих компаній та організацій, які виконують житлово-комунальні послуги у ТСО.

 

За оцінками експертів, фінансова місткість ринку надання ЖК-послуг перевищує 25 мільярдів гривень щорічно. Сьогодні в Україні зареєстровано близько 2-х тисяч приватних Управляючих компаній і близько 7 тисяч приватних виконавців послуг сфери ЖКГ. Зрозуміло, що бізнес ЖКГ є привабливим, тим більше що за офіційними даними 95% власників квартплату вносять своєчасно.

 

«Насьогодні, у бізнес ЖКГ намаються потрапити люди без жодного досвіду та освіти, які маючи лише 300 гривень, можуть зареєструвати УК і умовити окремі ОСЖ підписати договір. За рік, з ОСЖ можна зібрати більше ста тисяч гривень. У результаті, в багатьох містах ми фіксуємо випадки зловживання при розпорядженні грошима співвласників з боку керівництва УК і ОСЖ, які працюють без АПО, а також накопичення величезних боргів перед ресурсопостачальниками», - стверджує керівник Департаменту з питань моніторингової діяльності ВЦ «Житлосвіт» Олег Гузема.

 

Оздоровити ринок обслуговування ОСЖ, на думку учасників засідання, зможе розвиток механізмів професійного співтовариства та саморегулювання. По-суті, прообраз першої в Україні ТСО у сфері управління та обслуговування спільного майна була зареєстрована ще шість років тому у м. Світловодську. По фукціям нею виступила Асоціація Житлових Будинків, спеціалісти ЖКГ якої, у поєднанні з представниками ОСЖ професійно визначали виконавців послуг для ОСЖ – колективних замовників. Так, близько 20 підприємців та трьох організацій, народили конкурентне середовище сфери ЖКГ у невеликому місті.

 

Згодом, даний досвід розповсюдився у центральних регіонах України, і вже навчені Житлосвітом професійно-громадські експерти з'явилися на Дніпропетровщині, Черкащині і Одеській областях. Разом, насьогодні, запровадження саморегулювання в управлінні спільною приватною нерухомістю ОСЖ та неорганізованих в юридичні особи багатоквартирні будинки співвласників (НЮОББ) увійшли 24 регіони.

 

«Головне, що треба буде устаткувати законодавчо державі для учасників ринку найближчим часом, - встановити стандарти діяльності УК та ВП, що входитимуть до ТСО. А найближчою перспективою має стати створення в Україні Національного об'єднання територіальних саморегулівних організацій, що компетентно оцінюють управлінців спільною нерухомістю та надавачів ЖК-послуг», - заявив президент ВЦ «Житлосвіт» Юрій Щербаненко.

  

«Серед всієї кількості Управляючих компаній, що діють на сьогоднішній день в Україні, більше половини демонструють або низький рівень професіоналізму, або відверті зловживання. Саморегулювання, досвід якого демонструє Житлосвіт, дає можливість сумлінним компаніям об'єднатися, формувати і виконувати стандарти управління будинками та їх обслуговування. Створивши державою умови для розвитку ТСО, ми посилюємо захист власників житла», - підкреслив Василь Маговець, помічник депутата Верховної ради, комітету ВР з питань власності.

 

Думка експерта з питань ЖКГ, Віталія Засохіна: «Показники роботи тих Управляючих компаній, які є членами перших, створених Житлосвітом, в країні ТСО, набагато краще і по виконанню обов'язків перед власниками житла, і по своєчасності оплати ресурсів постачальникам. Але поки рано говорити про обов'язкове членство УК в ТСО. Належить розробити достатню нормативну базу, на що може піти років зо два. Впевнений, що підготовлені Житлосвітом документи парламентарям та Кабміну стануть практичною базою для майбутніх напрацювань».

 

Пише salana1986, 25 апреля 2011 12:12
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
Дилетанти и Жековцы - одно и тоже!
Пише gerry77, 6 июня 2011 17:22
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
а как насчет избавиться от жидов, долбоебов, педерастов и всяческих венерических недоносков вроде пердунов из ПР?

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123