jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Ще у 2006 році, одним з начальників ЖЕКу м. Світловодська (членом Пратії Регіонів) при свідках – 7-х членах правлінь ОСББ, було по звірячому-показово побито Олега Матійціва

Я збентежений 11-и літньою бездіяльністю прокуратури та Нової поліції
Я збентежений кришуванням постмайданівською владою колишнього регіонала-ЖЕКівця
БПП та партія «шо нє гнала порожняк» - дві голови одного дракона
При зміні влади покарати і ЖЕКівця і кришувальників

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

СВІТЛОВОДСЬК: ДОСЬЄЧому Світловодськ важко назвати містом ...

  • 25-04-2011, 13:38
  • Додав користувач master

 

Як завжди, у ніч Воскресіння Христового, разом з дітьми, за гарною традицією пішли до церви. Цього разу, скупчення городян на освяченні було неімовірне. 

Світловодці, як завжди, стояли двома шеренгами обабіч бульвару одного з  родоначальників коллективізму Карла Маркса «розбомбленого» сучасним господарюванням влади міста.

Поки батюшки з церемоніальним поливанням навхрест городян  та їх  пожитків для розговіння наближали нашу чергу, що закінчувалась якраз навпроти п’ятої школи, як завжди точилась жвава розмова. І як завжди, лаяли кризу і долар,  центральну владу, але найбільше свою,  світловодську.

Тут вкотре мені подумалося: більшість свого часу люди витрачають на обговорення проблем влади. І чому знову обирають місцевих маніпуляторів  у депутати, і що ще страшніше – прислухаються до їх «порад»? Чому люди вірять їх похмурим прогнозам і не відмовляють собі в задоволенні полаяти тих, хто справді намається щось змінити у місті?

Хіба все це може хоч кудись привести місто і городян, як самоврядну громаду? Але ж, місто – це не просто скупчення людей. Місто – це відповідним чином організоване людське співтовариство, це не вулиці чи будинки, це організована громада, в першу чергу, на основі принципів самоврядування. 

Саме таке розуміння міста з давніх часів закріпилося в європейській культурній традиції. Самоврядування – це невід'ємне право городян, яке відбувається з сутності міста, як місця концентрації людей,  яка вимагає найвищого рівня самоорганізації і розумного управління тими, хто розбирається в питаннях співіснування не з чуток та закликів поводирів.

Виникаючи в середні століття, європейські міста набували свій статус, «вигризаючи» права здійснювати управління своїми громадами власними силами. Всі ми знємо, що історичний попередник Світловодська – місто Крилів отримало «Магдебурзьке право», яке давалося також за зразковий приклад самоорганізації.

Саме така форма самоврядування була в нашому місті ще за часів Речі Посполитої. Навіть при «царському режимі» в місті обиралася і успішно функціонувала міська дума, залишивши в житті міста багато конкретних і матеріальних слідів, «успішно» похованих під рукотворним морем.

Шкода, але «завдяки» наступним керманичам міста не залишилося будь-якого  сліду самоврядування у історії сучасного Світловодська. Виходить карло-енгельсо-ленінський колективізм був лише гарною вивіскою, яку вміло використовували колись будівничі міста,  а  сьогодні продовжують експлуатувати незмінні керманичі?

Тут зважаючи на результати останніх міських виборів саме права на управління містом останнім часом рішуче і послідовно позбавляють світловодців. Але право управляти власним поселенням - це право кожного городянина.

Так, існує міська рада, але вона абсолютно не підзвітна місцевій громаді, депутати якої, швидше нагадують рознузданих золотоординських «баскаків», покликаних тільки ділити і збирати «данину».

Ще восени минулого року, у ході неформальних перетрубацій і «перебіжок» депутатів, міська рада остаточно втратила зв'язок з громадською думкою світловодців. Сьогодні міська рада являє собою клуб свійських мільйонерів, покликаний санкціонувати перерозподіл залишків комунальної власності.

Ось, сутність владного колегіального органу, обраного за пропорційною системою, що став радше «радою міських партій», а не органом, який має представляти світловодців. Тому, пропозиції громадськості, щодо включення до складу виконкому, бодай одного представника були відметені цією владою.

А ті «крихти» самоврядування, у виді «ручних» громадських організацій, які ця влада залишила світловодцям – це вишукана форма знущання над городянами. У нашому випадку, набагато чесніше було-б позбавити Світловодськ  статуса міста, остаточно перепрофілювавши, наприклад, у «спецпоселення».

Посада обраного міського голови знівельована до положення «підписувача» рішень цієї міської ради. Звичайно, Котенко за бажання, міг стати бастіоном самоврядування в місті, спираючись на його право скликати загальні збори громадян за місцем проживання, відповідно до п.11 ст. 42 Закону про місцеве самоврядування. Але…

Отже, може в цьому і слід шукати причини проблем з організацією самоврядування Світловодська, які видно неозброєним оком кожному городянину? Хоча ні, правда все ж таки у тому, що тільки за мовчазної згоди більшості місцян, Світловодськ не відбувається, як самоврядне місто.

Для прикладу, у середньовічних городян Європи, оточених агресивними феодалами, були свої магістрати. У євреїв у гетто були свої «юденрати». У сучасних світловодців немає нічого, бо у більшості з нас немає бажання знайти найменший спосіб брати участь в управлінні містом.

Саме тому, нинішня влада використовує наше неорганізоване поселення як місто, яке без активності громади, не може функціонувати як місто. Як військовий табір, як адміністративний орган, як підприємство ... Але не як місто.

Якось на практикумі мене запитали: а чому половина друзів і знайомих радіє і підбадьорює, а інша частина переконує, що нічого не вийде, що навіть не потрібно намагатися? Що з цим робити?

Не заглиблюючись у теорію енерговампіризму та інші особистісні нюанси, відповідаючи, зупинився на головному: таких «друзів і знайомих» слід викреслити із свого життя. Раз і назавжди. Як би не було болісно – від баласту треба позбуватися.

Впевнений, таким баластом, у справі самоорганізації городян, є не тільки нинішня влада…

Олег Матійців

Пише onlain, 26 апреля 2011 10:21
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0
О.В. - Это сильно! Незря с работы отпросился...

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123