jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

РобочеШукати ресурси всередині, а не отримувати дідівським способом

  • 21-05-2011, 10:57
  • Додав користувач master

20 травня Департамент ВЦ «Житлосвіт» з енергозбереження та енергоефективності провів практичний семінар на тему «Заходи з енергозбереження та енергоефективності в ОСЖ».

 

З огляду на ряд питань, що виникають у статутних органів ОСЖ та їх АПО, при потребі та безпосередньо реалізації програм з  енергоефективності  належних житлових комплексів, а також у співвласників ОСЖ, які бажають чітко бачити, який обсяг конкретних комунальних ресурсів вони при цьому набувають.

 

Так, наприклад після облаштування приладами обліку квартир та по будинковими, співвласники можуть значно знизити частку витрат на комунальні енергоресурси навіть при зростанні тарифів. Це, на думку учасників семінару має стимулювати жителів будинків неорганізованих у юридичні особи (НЮО ББ) ефективно управляти своїм спільним майном багатоквартирного будинку, і вимагати з АПО, або з обслуговуючої організації, оптимізовувати витрати на оплату комунальних ресурсів.

 

Учасниками, більше від представників управляючих кампаній лунали думки, щодо змушення власників встановлювати лічильники заходами економічного впливу – виставляючи підвищену плату за ресурси. За їх логікою, платити за нормативом стане вкрай невигідно і власники швидше встановлять засоби обліку.

 

У найближчій перспективі підприємці також складуть конкуренцію і державним центрам стандартизації, метрології та сертифікації, що здійснюють повірку приладів обліку, внаслідок чого вартість цих послуг буде значно зменшена, у порівнянні до ціни покупки нового засобу обліку.

 

Від представників квартальних АПО, у свою чергу лунали пропозиції, щодо встановлення автоматизованих теплових пунктів, які регулюють подачу тепла відповідно до температури навколишнього середовища. Щасливчики з чотирьох областей, похвалилися двома десятками автоматизованих теплових пунктів, що підтверджують свою ефективність,  насамперед, у при дуже низьких температурах та запевняли, що це обладнання дозволяє навіть нейтралізувати різницю в опаленні верхніх і нижніх поверхів будинків.

 

У числі поставлених завдань, відмічалася також нагальна потреба заміни труб на сучасні пластикові та металопластикові, а також зокрема називалася потреба – зниження втрат води за рахунок автоматизованої зміни тиску в мережі в залежності від потреби, а так само дистанційного перекриття для уникнення заливів для боротьби з поривами.

 

В облаштуванні житлових комплексів ОСЖ та НЮО ББ, вирішено ставку зробити і на альтернативні джерела отримання тепла та електроенергії. Наприклад, на так звані теплонаносні технології теплопостачання, що дозволяють відбирати тепло у стічних вод і перетворювати їх температуру з 9-11 градусів Цельсія до 60-100 градусів. Тож, представниками АПО, запропоновано шукати ресурси всередині, а не отримувати дідівським способом – з газових котелень.

 

Спеціаліст ВЦ Житлосвіт з інновацій, Юрій Нарченко надав інформацію про пілотні проекти з вітряної та сонячної енергії, а так само задумки з будівництва мінігідроелектростанцій. Незважаючи на те, що річки в Україні в основному рівнинні, є можливість спорудження гідротурбін на невеликих греблях, а також теплових насосів по дну малих річок.

 

Щоправда, залучити в більшість проектів бюджетні гроші дуже складно, тож Ю. Нарченко було повідомлено учасникам про проекти Житлосвіт, де основна ставка зроблена на ініціативу з боку бізнесу, і висловлено надію, що незабаром бізнес, захоплюючий позиції на ринку ЖКГ, обов’язково включиться у енергоефективні проекти.

 

Окремо, відбулася практична розмова, щодо приходу приватних інвестицій в ОСЖ, яких чекають співвласники багатоквартирних будинків. Спеціалістами Житлосвіт, на місцях, вже опробовуються контакт-програми з інвесторами, які передбачають укладення енергосервісних контрактів. Тобто за власні гроші встановлюють поквартирні  та побудинкові лічильники, утеплюють фасади, а згодом, за рахунок економічного ефекту повертають окуплені витрати.

 

Звісно, всі відносини, у таких інвестиційних справах відбуваються згідно рішень загальних зборів кожного конкретного ОСЖ. За практики, перші рік-два після запровадження енергозберігаючих заходів і технологій співвласники сплачують внески, що містять інвестиційну складову, а далі продовжують платити відповідно до потреб будинку та рішень співвласників ОСЖ.

 

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123