jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

РобочеRAB-розрахунок: тільки переваги

 • 24-05-2011, 11:45
 • Додав користувач master

Профільний Департамет ВЦ Житлосвіт з інновацій провів закритий семінар-нараду «RAB-розрахунок періодичних внесків для ОСЖ методом прибутковості інвестованого капіталу».

 

RAB-розрахунок давно використовується у багатьох країнах, і його переваги доведені часом. Більше ста учасників заходу обговорили у місті Кременчук ключові проблеми RAB-розрахунків і внесли свої пропозиції щодо удосконалення методології переходу всієї мережі АПО-Житлосвіт на новий метод.

 

Двадцять вісім розрахункових комплексів внескоутворення у ситемі Житлосвіт працюють спільно з КАВ та ІДС. На нараді відмічалося – запровадження RAB-розрахунку для всіх багатоквартирних будинків країни та для всіх Виконавців ЖК-послуг ускладнюється недосконалістю законодавства та відсутністю цілісної нормативної бази. Навіть сама методологія переходу на RAB-розрахунок багатьом учасникам сфери ЖКГ бачиться «сирою».

 

Як відомо, сьогодні, як зазначив заступник керівника департаменту ВЦ Житлосвіт з інфраструктурних проектів Сергій Калюжний, спроби погодити переведення на метод RAB з рядом регіональних виконавців ЖК-полуг закінчився відмовою останніх, і продовженням хибної практики затверджувати тарифи ЖКГ за методом "витрати плюс".

 

Головною проблемою RAB-розрахунку на сьогоднішній день є ситуація, коли для державних органів регулювання не встановлено довгострокових параметрів RAB. Присутніх повідомлено, що на даний час ведеться робота щодо вдосконалення законодавчої бази для переходу спочатку мережевих компаній на довгострокове регулювання. Зокрема, планується внести зміни в методичні вказівки з регулювання тарифів із застосуванням методу прибутковості інвестованого капіталу.

 

Учасниками семінару-наради, було відзначено, що на даний момент практично всі ОСЖ, що працюють по системі АПО-Житлосвіт, і використовують метод RAB, зіткнулися з тим, що, як таких, уніфікованих показників економічної ефективності в країні немає. Необхідно запропонувати державі розробити досить уніфіковані показники, щоб політика «стиковки» розрахунків внесків ОСЖ та виконавців ЖК-послуг була єдиною по всій країні.

 

«По суті, спеціалісти Житлосвіт працюють над осучасненням створеної в СРСР системи регулювання тарифів. Але насьогодні, навіть мережевий комплекс знаходиться в стані стагнації. Так, сфера ЖКГ фінансується за залишковим принципом, що, звичайно, не сприяє його оновленню в тій мірі, в якій ми вважаємо за необхідне. Майже 80 відсотків обладнання будинків, має майже 90-відсотковий знос», - стверджує голова ВЦ Житлосвіт Олег Матійців.

 

Виступи учасників семінару дозволили визначити основні плюси і мінуси методу RAB-розрахунку, як внесків так і  тарифів на ЖК-послуги. Також відмічалося, що окрім ключових проблем RAB-розрахунку, існує маса приватних (статутних органів ОСЖ), вирішення яких вимагає не менш пильної уваги.

 

Обговорювалося також питання, що в даний час сама методологія RAB-розрахунку носить характер «закритої системи». Про що дуже докладно йшлося безпосередньо на засіданнях робочих груп, а також у резюмуючому відкритому діалозі між представниками АПО та представниками виконавців послуг, включаючи мережевих монополістів.

 

Спеціаліст з інвестиційних проектів ВЦ Житлосвіт, Богдан Лєвітін зазначив: «В основному, проблема в тому, що частка повернення і доходу на капітал, яка залежить від оцінки капіталу, досить сильно впливає на рівень тарифу, і часто компанії не можуть нічого з цим зробити. Доводиться застосовувати механізми згладжування, в результаті якого все навантаження переноситься на 3-5 років. І якщо перші роки зростання тарифу невелике, то в останній рік злітає мало не в рази…».

 

«Незважаючи на всі складності застосування методу RAB-розрахунку, переваги та можливості цього системного підходу в тарифо- та внескоутворенні – це можливість формування інвестиційних програм виходячи з потреб цілих регіонів, що зрештою забезпечить розвиток виконавцям ЖК-послуг, а також підвищення надійності.

 

Це можливість істотного збільшення інвестиційних програм, незважаючи на обмеження зростання тарифів граничними рівнями. RAB-розрахунок стимулює у першу чергу мережевих виконавців послуг до підвищення рівня надійності та якості обслуговування колективних споживачів - ОСЖ».

 

Із позитивіт також відмічалося, що розраховані довгострокові внески, узгоджені з тарифами дозволяють планувати ресурси, правильно розподіляти можливості, які мають виконавці послуг і регіони в цілому. Перехід на RAB-розрахунок вигідний для всіх учасників процесу.

 

Юрій Щербаненко, окремо відмітив: «Із запровадженням RAB-розрахунку, ОСЖ-споживачі отримують підвищення якості послуг, надійності їх постачання, Виконавці послуг, включаючи мережевих монополістів - зниження аварійності мереж, вирішення проблем старіння та погіршення стану обладнання. Інвестори-ж отримують гарантію повернення інвестованого капіталу, зниження ризиків, справедливий рівень прибутковості капіталу».

 

Пише ceipmt52, 7 июня 2011 15:03
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
И ни слова об обеспечении теплом. Потери, приписки, откровенное воровство в тепловых организациях - по боку. Главное - учет и своевременные платежи с быдЛОхтората не пойми за что! 
Пише den57, 10 июня 2011 20:12
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0

Понятно что эти полумафиозные образования Жеки и водо-тепло каналы будут этому противиться изо всех сил.

А Житлосвит делает правильно - отбирать дома нужно публично и с разборками претензионными к Жекам angry

Пише kulibinans, 11 июня 2011 10:42
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Міста повинні спрямовувати кошти не лише на свої "локальні дірки" - ремонт доріг та труб. Тобто бюджет розвитку міста повинен передбачати кошти на інвестиційні проекти, які дозволяють економити ресурси і повертати ці вкладення за три-п'ять років.
Пише kulibinans, 12 июня 2011 00:11
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Чим це себе так скомпроментували українці? Тим, що вже понад три століття борються з ордою за своє існування? Так, перемогу ми поки що не отримали бо не завжди порядна людина, як Олег Володимирович, на жаль, виходить переможцем у бою з бандитами, що до цих пір сидять на будинках, навіть ОСББ.
Пише ceipmt80, 17 июня 2011 10:46
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0

Акция "Против комунального рабства" получилась замечательная – молодая, задорная, шумная.

Молодая по сути, поскольку участие в ней принимали люди разных поколений. Влада, которая так любит домовлятись, поняла, что договориться можно не со всеми.

Есть люди с чувством собственного достоинства, которые пришли защитить свои законные права и предъявить обоснованные требования недоумкам, которые только и смотрят как бы чего умыкнуть у народа.

Люди, приходите на акции протеста!

Не давайте власти повода думать, что она всё делает правильно и народ всем доволен. А если вы молчитте, они так и думают.

А ещё лучше - объединяйтесь в ассоциации Житлосвит, что-бы бороться против управляющих власти!

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123