jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
П'ять нових

Опитування ↓

Куди ідуть кошти квартплати:

На зарплату комунальникам
У кишеню керівництва комунальщиків
На відкати владі
На надання ЖК-послуг
Мені байдуже

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 0
Всего: 10193

Приветствуем новичка:
RobertExima

ЖИТЛОСВІТ-ТолокаЛуцьких голів ОСББ навчають фінансовій грамотності

  • 2-08-2011, 12:55
  • Додав користувач master

Регіональний представник ВЦ «Житлосвіт» Сергій  Головатенко повідомляє про навчання голів ОСББ на тему «Система фінансового управління житловим фондом».

Організатори, для висвітлення цієї теми запросили до Луцька метра фінансового управління, експерта ЛМГО «Центр дослідження місцевого самоврядування» Валерія Шишка.

Як відомо, ОСББ, це непроста організація,  що має неприбутковий статус, з правом розпоряджання бюджетними грошима (пільги/субсидії). Тож, фінансовий облік ОСББ повинні вести у спеціальний спосіб або делегувати дану роботу Асоціації-представницькому органу ОСЖ (ОСББ, ОК, ЖБК, МБК тощо).

Також, звітність, методологія, та форми останніх, включаючи бухгалтерські рахунки для ОСББ кардинально відрізняються від стандартної звітності підприємств комунальної галузі.

Як відомо з практики – спеціалістів, які б уміло вели фінансову документацію ОСББ катастрофічно не вистачає. Тож, у цій царині, як відомо самодостатньо працює КЦ «Житлосвіт», який забезпечує ОСББ та їх АПО програмними продуктами, які у повному обсязі, при мінімальних затратах забезпечують процес бухгалтерського обліку в ОСББ.

Тож, на навчанні, голів об’єднань співвласників ознайомили із законодавчою базою, що регулює фінансову сторону діяльності ОСББ, та основними нормативами ведення бухгалтерського обліку, які необхідно забезпечувати при адмініструванні процесу надання ЖК-послуг у ввірених будинках. 

Зокрема, відповідно до діючого законодавства, яке дозволяє використовувати спрощений план рахунків з деякими специфічними рахунками, які апріорі мають  полегшувати роботу бухгалтера ОСББ, але насправді без відповідного програмного бухгалтерського забезпечення, взаємопов’язаного з реєстраційним режимом не дають можливість об’єднанням як суб’єктам звітності до ДПА почувати себе впевнено і не боятись перевірок.

Тож, учасникам навчання запропонували законні та нескладні способи ведення обліку доходів та розрахунків з членами об’єднання і навели докази того, що найефективнішим є використання спеціалізованих розрахункових програм, які  максимально спрощують форми бухгалтерського обліку, мінімізуючи при цьому витрати ОСББ на бухгалтерські послуги.

Жваве обговорення викликало питання  затвердження внесків на утримання житлових комплексів ОСББ. Присутнім головам об’єднань розтлумачено, що погодження та затвердження тарифів на ЖК-послуги ОСББ не стосується, з тих підстав, що законодавчо об’єднання не визначено виконавцем послуг, а є – колективним споживачем.

Також, учасники, значну частину часу витратили на внесення розуміння у правильність складання та використання головного фінансового регулятора об’єднання – кошторису, який забезпечує фінансове життя ОСББ.

Тож правильне ведення фінансового обліку надзвичайно важливе для ОСББ, адже не за горами масова добровільно-примусова ОСББізація, а можливо і того гірше – хвиля керуючих компаній, що користуючись фінансовою безграмотністю статутних органів ОСББ "сядуть" на останніх.

Тому учасники навчання погодились, що виграють ті об’єднання, які зможуть самотужки професійно вести справи або стануть членами власних Асоціацій-представницьких органів(АПО).

 

 

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.