jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
П'ять нових

Опитування ↓

Куди ідуть кошти квартплати:

На зарплату комунальникам
У кишеню керівництва комунальщиків
На відкати владі
На надання ЖК-послуг
Мені байдуже

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 0
Всего: 10193

Приветствуем новичка:
RobertExima

ЖИТЛОСВІТ-ТолокаБердичів: ОСББ у пріоритеті

  • 12-07-2011, 13:15
  • Додав користувач master

Регіональний представник ВЦ «Житлосвіт» Олег Мосний повідомляє, що більшість житлових будинків Бердичіва вже перейшли на метод спільного утримання будинкового майна.

Так, всі ЖБК реорганізовані в ОСББ, відомчі житлові будинки та гуртожитки, які раніше перебували в оперативному віддані підприємств, організацій, установ та багатоквартирні будинки, які обслуговувались житлово-експлуатаційними підприємствами і знаходились на балансах ДВЖРЕП, ПП, ДП - насьогодні самостійно утримують свої житлові фонди. 

Надаємо інформацію з перших рук – керівників ОСББ.

 

Голова ОСББ «Шанс» (вул. Леніна, 20/1) Кириченко Алла Василівна:

-  Об’єднання створене у 9-ти поверховому будинку у 2006 році. Наше ОСББ прийняло на власний баланс житловий будинок від ДВЖРЕП №1. Ми маємо свій Статут, печатку і штамп, окремий розрахунковий рахунок в установі Ощадбанку, куди власники 64-х квартир та власники нежитлових приміщень, що розташовані на першому поверсі, сплачують свої внески на утримання та ремонт будинку.

Розмір щомісячних внесків визначений загальними зборами і становить 0,80 грн. за 1 кв.м загальної площі квартири або нежитлового приміщення. Цей рівень внесків діє вже протягом останніх 4-х років і додатково з людей ми ніяких коштів не збираємо. З серпня місяця плануємо підвищити тариф до рівня 1,20 грн. за 1 кв.м загальної площі. 

Я щомісяця провожу засідання правління, а у разі необхідності – щотижня. Всі разом обговорюємо назрілі проблеми і колективно приймаємо рішення, особливо ретельно обговорюються питання ремонтних робіт. 

За 5 років самостійної життєдіяльності зроблено дуже багато робіт, що значно покращило стан будинку: відремонтована суцільна руберойдова покрівля, встановлені металеві двері виходів на дах і горище, замінені двері в машинних відділеннях ліфтів, всі двері зачинені на замки, проведений капітальний ремонт обох під’їздів та козирків, замінена вся запірна арматура (крани, вентилі, засувки) у підвалі і на горищі, впорядкована електрощитова, виконано заземлення будинку, замінені каналізаційні мережі від підвалу до колодязів, пофарбовані і відремонтовані поштові скриньки, в них встановлені нові замки...

Це перелік тільки основних ремонтів, а скільки вже виконано різних дрібних робіт.  Для виконання запланованих заходів ми укладали договори з підприємствами міста, але більшість робіт виконано руками активних членів об’єднання, як трудовий внесок, що зекономило багато наших коштів.

Особлива моя подяка мешканцям будинку за те, що вони підтримують порядок у нашому спільному домі і щомісяця сплачують належні платежі.

Боржників у будинку немає. Саме завдяки їх розумінню і дисциплінованості на рахунку ОСББ накопилося чимало коштів, які ми витрачаємо на оплату послуг з технічного обслуговування ліфтів, вивезення побутового сміття, електроосвітлення місць загального користування, обслуговування будинкових мереж.

У поточному році ми запланували виконати капітальний ремонт машинних відділень ліфтів, ремонт східців входів у під’їзди та підвал, встановити на кожному поверсі у під’їздах датчики освітлення, щоб економити електроенергію і не витрачати на це зайві кошти. 

Наше об’єднання підтримує міська влада. В минулому році за кошти бюджету міста було виконано асфальтування тротуарів і проїздів у дворі. В цьому році ми включені до Державної Програми з технічного переоснащення (заміни) ліфта у другому під’їзді будинку.

Всі мешканці знають, що вартість нового ліфта 243,5 тис.грн., в цій сумі кошти як Держбюджету, так і нашого міста (співфінансування). Треба добре працювати, щоб будинок став як Ваша особиста квартира і в ньому хотілося жити. А до людей потрібно ставитись з повагою.

Наведу приклад наших взаємних стосунків: на початку кожного року я всім пільговикам виписую відповідні довідки і розношу кожному у квартиру, не залежно від того звертався він до мене чи ні і коли взагалі згодиться йому така довідка, але вона в нього вже є. Мешканці за такий незначний прояв уваги до себе дуже вдячні. У наданні інших довідок, характеристик, різних документів також не виникає ніяких проблем. 

Шкода тільки за одним – час, раніше потрібно було створити у будинку ОСББ і давно розпочати самостійне управління та утримання своїм житлом, адже краще за нас самих ніхто не подбає про наш дім і не буде його так любити та берегти. А будинку дуже потрібні наша любов і турбота!

 

Голова ОСББ «Відродження» (вул. Новоіванівська, 36) Кулик Любов Єгорівна:

- Своє об’єднання ми створили наприкінці 2006 року, на початку 2007 року прийняли від ВЖРЕП № 6 на баланс ОСББ 5-ти поверховий 100 квартирний на 9 під’їздів житловий будинок і самостійно його утримуємо. 

Знайшли можливість влаштувати в коридорі 6-го під’їзду кабінет для ведення прийому громадян, відремонтували його, знесли домашні меблі і обставили, встановили дні і години прийому, зручними для людей. Тут же проводимо і засідання правління. У кожному під’їзді обраний старший – член правління.

Я в своїй повсякденній роботі керуюсь рішеннями правління та загальних зборів.  За 4 роки самостійного утримання будинку ми досягли значних успіхів, виконавши за внески мешканців бізліч робіт. 

Навели порядок у підвалі: вичистили його від сміття і бруду, встановили на вхідних дверях замки типу «штаба», побілили сараї, замінили всі мережі водопостачання і пофарбували їх, замінили крани та засувки на мережах, відновили електроосвітлення, впорядкували дві елекрощитових і замінили два будинкових електролічильники, відремонтували елеваторний вузол. 

Навели порядок у сміттєзбірних камерах: виготовили нові сміттєзбірні контейнери на коліщатах, відремонтували виїзні майданчики з камер.

У плані на наступний місяць – побілити стелю та пофарбувати стіни у всіх 9-ти камерах.

Також, прибрали на даху, встановили у трьох під’їздах нові металеві двері з кодовими замками, в інших під’їздах вхідні двері відремонтували, засклили і пофарбували. Відремонтували сходові майданчики входів у всі під’їзди, виконали ремонти у 5-му, 8-му, 9-му під’їздах.

У дворі обладнали криницю для забезпечення мешканців мікрорайону питною водою. А нещодавно виконали капітальний ремонт козирків входів у всі під’їзди, замінили лавки у дворі.

На теперішній час проводимо ремонт 1-ого під’їзду, на черзі – ремонт у 2-му та 7-му під’їздах. 

Всі роботи ми виконуємо за кошти власників квартир, рівень внесків становить 0,88 грн. за 1 кв.м загальної площі квартири. Додаткових коштів з людей не збираємо.

З серпня місяця тариф на утримання будинку і прибудинкової території буде збільшено до 1,20 грн. за 1 кв.м заг.площі. 

За кошти бюджету міста виконаний капітальний ремонт покрівлі, проведено асфальтування тротуарів і проїзної дороги у дворі.

За кошти Державного бюджету встановлений будинковий тепловий лічильник.  Хочу сказати, що працювати на свій будинок і на людей – не важко, просто потрібна старанність, витримка, совісне ставлення до своєї роботи, активність і доброта.

І дуже важливу роль відіграє у справі спільного утримання будинку участь самих мешканців у проведенні «суботників», ремонтів, влаштуванні дитячого майданчику та куточку для відпочинку тощо. 

 

Голова ОСББ «Центр – 23» (вул. Шевченка, 23) Іван Миколайович Гаврилюк:

-   Минуло тільки три роки як ми відмовились від послуг ДП «Ваш Добробут» і прийняли рішення про створення у будинку об’єднання співвласників.  За цей короткий час зроблено чимало добрих і корисних справ.

Відремонтували деякі конструктивні елементи будинку та замінили частину водопровідно-каналізаційних мереж, впорядкували прибудинкову територію. Навчились самостійно господарювати і самотужки вирішувати різні проблеми, з якими стикаємося майже щодня. Вже навчились рахувати свої кошти та раціонально їх витрачати.

Вміємо планувати роботи та розраховувати кошторис надходжень і витрат ОСББ. Навчились домовлятися з власниками нежитлових приміщень про спільну участь у реалізації різних заходів. Ще вчимося проводити безконфліктні загальні збори, щоб не кричати на зібраннях і не ображати один одного, а приймати конкретні рішення. Адже за рішенням загальних зборів ми живемо і діємо.  Все це далося нам не одразу, а поступово.

Але позитивного результату досягнуто – будинок утримується у доброму санітарно-технічному стані, приємно зайти у підвал, у під’їзди, пройтися по заасфальтованому подвір’ю, яке нам виконала безкоштовно влада міста. Спасибі за це. 

У минулому році за внески членів ОСББ відремонтували всі козирки входів у під’їзди, а в цьому році відремонтували козирки входів у підвали, заварили металевими решітками підвальні вікна, виконали капітальний ремонт у 1-ому під’їзді. Завершуємо роботи з влаштування у «колясочній» кабінету для ведення прийому мешканців будинку, проведення засідань правління, щоб був в ОСББ достойний офіс. 

На прибудинковій території ще наводимо лад: облаштовуємо клумби і квітники, впорядковуємо огорожі, кронуємо дерева. Незабаром будемо влаштовувати дитячий спортивний майданчик у дворі, адже територія у нас велика: будинок складається з трьох окремих блоків.

Це ціле господарство, за яким потрібно щодня доглядати: то копати, то садити, то білити, то сапати, то поливати, то косити, то посипати і так круглий рік. Хоч і важко, але приємно для себе наводити «красоту» і головне – хочеться це робити.

Нам ще років два і наведемо скрізь повний порядок, маємо мрію стати «зразковим ОСББ міста Бердичева».

 

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.