jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Ще у 2006 році, одним з начальників ЖЕКу м. Світловодська (членом Пратії Регіонів) при свідках – 7-х членах правлінь ОСББ, було по звірячому-показово побито Олега Матійціва

Я збентежений 11-и літньою бездіяльністю прокуратури та Нової поліції
Я збентежений кришуванням постмайданівською владою колишнього регіонала-ЖЕКівця
БПП та партія «шо нє гнала порожняк» - дві голови одного дракона
При зміні влади покарати і ЖЕКівця і кришувальників

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

СВІТЛОВОДСЬК: ДОСЬЄЧому публіка піде, а Драматург образиться

  • 14-08-2011, 21:10
  • Додав користувач master

Олег Матійців про сссриків в партері, олігархенят на балконі, жеківців в бельетажі та пересічних світловодців на галерці

Світловодська влада – це гарна п’єса, яку грають погані актори. Виконавці ролей – головні посадові особи міста явно не дотягують до масштабів трагічних персонажів. Прикро! Адже карколомні біографії кожного з цієї «еліти» – сюжети з несподіваними поворотами, які дають розкішну нагоду для акторського самовираження кожного, для блискучих сценічних імпровізацій. Але…

Ввести до сюжету домінантну жіночу постать – було сміливою задумкою анонімного драматурга. Актриса – відчайдушна на сцені, проте при всій її харизми не вистачає а ні яскравості, а ні душевної складності. Що казати за акторів другого плану?  Ці – грають через силу. Варто згадати неадекватну публіку на засіданнях міської ради, зачинені дальні двері і відсутність навіть пласкої журналістської  критики.

Так можна зробити висновок, що постановник, вочевидь, раніше був режисером огидних телесеріалів і не здатен опанувати театральну специфіку гравців на сцені міського політичного театру, тим паче в настільки складному жанрі, як світловодський трагіфарс.

Чим можна пояснити провальну постановку сцени «напали не на того»? Як недосвідченому актору призначеному на головну роль вдалося «сдєлать» старих постановників? І як сталося, що нове покоління постановників добре знайоме з традиціями класичної режисерської школи Вишинського? Як висловився досвідчений відвідувач партеру, сссрики все роблять правильно, але, по-перше – некрасиво, а по-друге – вони не мають на це права.

В чому була причина роздору у структурі, яка позиціонує себе як монолітна? В тому, що представники  цієї влади часом вчиняють не як вигідно, а як хочеться. Це взагалі старий сссрівський адміністративний стиль. Звісно, світловодські політичні сссрики не є бандитами в достеменному значенні цього слова. Проте їхній життєвий досвід цементувався таки в дев’яності.

Ветерани театральної критики пам’ятають, що колись, у дев’яності, у Світловодську, як і скрізь, новий бізнес на старих сссрівських заводах ставили євреї. Дехто з них був занадто самовпевнений, бо вважав, що бикуваті підлеглі без нього і виручку заводську не порахують, і що якщо весь будпром тримається на ньому, то колеги по монополії його цінуватимуть.

Але вони вчиняли не як вигідно, а як хочеться. Хтось заради іномарки або будиночку біля виконкому, а сьогодні заради навіть примарних містечкових політичних вигод, наплювавши на загублені ними тепер вже примарні бізнес-перспективи захоплених колись заводів. Парадоксальним чином така щира інстинктивність в цілому виявилася ефективною – бо як не крути, а власний бізнес ближче до тіла, тож все-ж вигідніше робити те, що хочеться.

Нині те, що подобається виконавцю головної ролі на сцені занадто не подобається ні сссрикам в партері, ні олігархенятам на балконах першого ярусу, ні жеківцям в бельетажі, ні навіть пересічним світловодцям на галерці. Хоча серед останніх багато контрамарочників – але на них можна таки не зважати.

Хіба 2 і 3 роки тому ми не мріяли самі покарати цю владу? Хіба ми не хотіли, щоб мер не слухався ні жеківців, ні місцевих олігархенят, хоча-б у питаннях тарифів та цін на продукти? І нині, коли ми це знову отримали, чого ж воно нам так не подобається? Нам не подобається, але ми знову мовчимо, бо ми боїмося влади, навіть при поганій грі.

Ті з нас, хто не співчуває відділившимся від ЖЕКів будинкам, не може підтримати тих, хто дійсно може провести у місті реформу ЖКГ. Але з історії відомо – будь-який бунт має рацію. Проте, окрім поганої гри влади, організатори змін у місті теж погано грають.

З помаранчевих подій 2004 року, відомо, що у Світловодську досить протестних груп,  активістів, яких можливо підтягнути на протести. Цілком реально забезпечити тисячу-півтори «бойового» активу, здатного бодатися навіть з мєнтами. При цьому, не потрібно буде ділитися досягнутим. Час покаже, хто стане ядром того агресивного натовпу, який все не вдається зібрати.

Зрештою, потрібно небагато. Для початку дати світловодцям хоч якісь цілі. Враховуючи, що просте повторювання гасел 2004 року вже не надихає – просто оголосити  соціальні та політичні причини для об’єднання мас..

Світловодці, можуть почати з отримання права на втручання громадських активістів у міжусобну війну та зраду влади, гарантоване доречі Конституцією. Прикро, що саме за ці права борються нині тільки політичні ретрогради від влади, які дані нам Всевишнім в якості найкращого подразника i майбутньої жертви, а ми використовуємо сьогодні це вкрай неефективно.

Панове світловодські політики, починайте нарешті виконувати свої ролі. Інакше публіка піде, а Драматург образиться і перепише фінал.

 

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123