jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
П'ять нових

Опитування ↓

Куди ідуть кошти квартплати:

На зарплату комунальникам
У кишеню керівництва комунальщиків
На відкати владі
На надання ЖК-послуг
Мені байдуже

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 0
Всего: 10193

Приветствуем новичка:
RobertExima

ЖИТЛОСВІТ-ТолокаМаленька перемога Волинських ОСББ

  • 23-01-2012, 12:57
  • Додав користувач master

За повідомленням Волинського координатора ВЦ «Житлосвіт» Сергія Головатенко, у Луцьку, завершився перемогою довготривалий конфлікт ряду ОСББ з Держгірпромнаглядом з приводу відповідальності при експлуатації ліфтів.

Тож ділитись радістю будемо по-порядку. Так, на підставі некоректних вимог Держгірпромнагляду, з початку 2011 року розгорілися справжні бойові дії між рядом ОСББ міста Луцька, що оснащені ліфтами та представниками вказаної держструктури.

Напочатку, привертаємо увагу читачів на факт справності, ліфтів в ОСББ. Принаймні, у тих об’єднаннях, які відкрито повели боротьбу за права своїх ОСББ, з ліфтовим господарством був повний порядок: відповідно до укладених договорів на технічне обслуговування та ремонт ліфтів, останні ослуговуються та ремонтуються ліцензованою організацією.

Але, ЗМІ волинщини рясніли безпідставними звинуваченнями ОСББ у безпорадності та неможливості у системі ОСББ забезпечити комфорні умов проживання співвласників – безпосередньо безпечним та якісним проїздом до помешкань ліфтами.

Представники Держгірпромнагляду на дебатах у прямому ефірі місцевого телебачення «переконливо», спираючись на свої «Правила…», безпідставно оголошуючи ОСББ «суб’єктами господарювання», доводили законність вимог, щодо «відповідальності» керівників ОСББ за стан безпечності ліфтового господарства будинків (читай – на співвласників-мешканців).

У діях представників Держгірпромнагяду, найбільше бентежить те, що вони навіть не  розглядали ситуацію під кутом створення незручностей для користувачів ліфтами. Держслужбовці, як зомбовані, вимагали від керівників ОСББ пройти 10-ти денні спеціалізовані навчання, які звісно, не зробили-б з голів ОСББ добрих фахівців з обслуговування ліфтів, але зробили-б формальних відповідальних, які-б, у випадку аварії не будучі повноцінними фахівцями – стали-б цапами відбувайлами.

Усі пояснення представників статутних органів ОСББ, що угоди на технічне обслуговування ліфтів укладено із відповідними ліцензованими підприємствами, на підставі яких і виникала оспорювана відповідальність,  - неприймалися (читай – ігнорувались інспекцією).

Понад півроку, з весни, 2011, перевірки ліфтового господарства ОСББ відбувались із завидною наполегливістю, а голови об’єднань у цей час скаржились, що супроти них, окрім паперових залякувань від держструктири задіюються і «психологічні важелі тиску».

Звісно, мешканці об’єднань, знають, хто  насправді зацікавлений у Луцьку у розвалі системи обслуговування будинків через ОСББ та замовник  підриву  їх авторитету, що зрозуміло тягне за собою  основну ціль місцевих комунальних мафіозі – недопущення створення ОСББ взагалі.

Також, за підтримки зацікавлених противників ОСББ, розгортання та проведення «ліфтової епопеї» викривлено та масовано подавалося як мешканцям міста Луцька так і іншим містам України.

Так, навіть офіційні документи, а саме: Протокол засідання кабінету Міністрів від 14.12.2011 року, № 92 від за підписом  прем’єр-міністра України  Миколи Азарова, яким чітко вимагалося: «привести до 01 лютого 2012 року власні акти у відповідність із Законом України «Про ОСББ», де ОСББ прирівнювалося «до категорії споживачів – населення», на здивування керівників об’єднань не вплинули (!) на представників Держгірпромнагляду.

За словами керівників ганьблених ОСББ, всі їх посилання на виконання  місцевим Держгірпромнаглядом конкретних актів діючого законодавства, викликали лише лють та бажання  держоргану якнайшвидше «вирішити проблему» – показати неспроможність системи ОСББ вирішувати нагальні питання їх мешканців.

Тимчасовим вирішенням проблеми, стали дії Луцького виконавчого комітету, який, розглянувши ситуацію, своїм Рішенням, «для організації безпечної роботи ліфтів», поза фактом неналежності ліфтового обладнання комунальному майну міста, передала ліфти у користування спеціалізованим підприємствам.

Необійшлося без участі відомих національних структур, наприклад Міжнародного фонду «Відродження», який у рамках проекту «Адвокасі кампанія на відстоювання прав ОСББ», прийняв участь у низці зустрічей із депутатами міської ради.

Неабияку активність у «розрулюванні» ситуації проявили Громадський ресурсний центр ОСББ м. Луцька, Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН, Асоціації ОСББ «Лучани», Волинський Інститут Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, а також залучено «Волинський експертно-технічний центр».

Вже 17.01.2012 року на засіданні Комісії з вивчення та сприяння діяльності ОСББ м. Луцька, на якій зустрілися вищевказані представники громадськості, заступник Луцького міського голови Людмила Соколовська,  депутати, керівники  профільних підприємств з технічного обслуговування та ремонту ліфтів, представники Держгірпромнагляду та звісно голови ОСББ.

Саме у процесі запеклої дискусії і народилася пропозиція прийняття Луцьким міськвиконкомом проміжного рішення, щодо «передачі ліфтів ОСББ у користування спеціалізованим підприємствам», шляхом затвердження рішення Загальних зборів ОСББ про передачу в користування спеціалізованим підприємствам з обслуговування пасажирських ліфтів ОСББ для організації їх безпечної експлуатації та проведення технічного обслуговування та ремонту.

Насьогодні, 10 Луцьких ОСББ, які, у терміновому порядку організували протоколи загальних зборів… і вже 20 січня цього року отримали вказані Рішення виконкому! 

Звісно, для представників ОСББ, це їх маленька перемога, бо не завжди об’єднання добиваються сприяння владних структур.

Тож, переборюючи перешкоди в роботі, представники ОСББ висловлюють вдячність за підтримку у вирішенні даного питання всім хто долучився та безпосередньо допомогав. Серед яких і Регіональний Волинськиий центр ВЦ «Житлосвіт».

 

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.