jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 18
Всего: 10194

Приветствуем новичка:
RobertExima

РобочеАПО - самоорганізаційний бізнес з утримання багатоквартирних будинків

  • 1-04-2012, 14:07
  • Додав користувач master

31 березня, наслідкам останніх змін до законодавства у сфері ЖКГ, була присвячена Практична конференція Житлосвіт «АПО - самоорганізаційний бізнес з утримання багатоквартирних будинків»

Зміни до законодавства, що прийняті останнім часом, мало зорієнтовані на малі міста. Управляти ОСББ в невеликих територіальних одиницях та забезпечувати жителям належне обслуговуваня у малих будинках просто невигідно.

Учасники впевнені, що передати будинки у відання окремих ОСББ у відремонтованому стані ні центральній ні тим більше місцевій владі не під силу. З практики відомо, що для самодостаньої роботи ОСББ необхідно мати в управлінні не менше 30 тисяч квадратних метрів житла. 

На думку запрошених експертів та представників муніципалітетів, у малих містах більш бажані варіанти управління ЖКГ – Асоціації-представницькі органи ОСББ, ЖБК та багатоквартирних будинків неюридичних осіб.

За словами керівника департаменту з інформаційної політики ВЦ «Житлосвіт» Марини Цегельської, «останні зміни до законодавства більше зорієнтовані на великі міста та крупних управителів». 

Такої ж думки дотримується і член наглядової ради ВЦ «Житлосвіт» Лідія Шклянц. «Малі міста не можна порівнювати з обласними. Звичайно, тут теж є старі будинки, але в малих містах ситуація значно гірша. Там не працюють підприємства, міста дотаційні. Тож, співвласники за свої кошти – а у них доходи, природно, низькі – житлофонд ніяк не відновлять».

Неможливість передачі будинків ОСББ у хорошому стані відзначають і в самих муніципалітетах. «У нас, житловий фонд старий, основна маса – 50-60 років будівництва,
- говорить в.о. начальника управління ЖКГ та енергетики селища міського типу Майське Валерія Новохонцева. - Якщо ОСББ будуть створюватися без АПО, капітальний ремонт ляже на співвласників, тобто на самих мешканців. Та навіть, якби-й були гроші на ремонти, і мешканці створили ОСББ, то у невеликих будинках без АПО дуже затратно управляти».

Питання неможливості створення ОСББ у окремих невеликих будинках зайняло по кількості стільки-ж часу, як і обговорення роботи Управляючих кампаній. «Зрозуміло, що на базі одного будинку невигідно створювати ОСББ, якщо він звичайно не член АПО, яке вигідно створювати на базі мікрорайону, площа якого не менш 100 000 кв. м, бо в нашому містечку - всього 300 000 кв.м.», - говорить заступник глави адміністрації з розвитку міського господарства смт. Відрадний Олександр Царєвой.

Учасники, також піднімали питання зазіхання різного роду Управляючих кампаній «від відомих рєшал» на житлові фонди їх міст. «На сьогоднішній день у нас немає жодного офіційно зареєстрованого ОСББ, хоча будинкові комітети працюють активно, - зазначає заступник глави адміністрації з ЖКГ і будівництва Микола Совдеєв, - також працюють п'ять ЖБК, але вони користуються послугами міського ЖЕКу, роботою якого незадоволені. Але на пропозиції реформувати ЖКГ,  через створення ОСББ та приватної Управляючої кампанії – відповідають твердим ні!».

На загальну думку експертів і представників міст, оптимальним варіантом для міст є створення квартальних Асоціацій-представницьких органів багатоквартирних будинків неюридичних осіб, які не тільки адмініструють процес надання ЖКП для своїх членів, а й здійснюють ведення бухгалтерії, паспортного режиму, а також опікуються питаннями виділення земельних ділянок, капітальних ремонтів, та тяжб з монополістами ЖКГ – чим ніколи не будуть займатися Управляючі кампанії. 

«У ході засідання робочої групи ми погодилися з думками учасників, щодо лобіювання змін до законодавства, яке покращує створення у містах квартальних Асоціацій-представницьких органів багатоквартирних будинків неюридичних осіб», - зауважує Галина Максимова.

«Я прихильник АПО. Зараз у нас вона одна, вона не надає послуг, але займається збором платежів та утримує аварійну диспетчерську – знявши цей тягар з міського бюджету. Планується, що так буде і далі: платежі з будинків міста будуть збирати три АПО і перечисляти визначеним ними-ж виконавцям послуг, яким виконком затверджує тарифи. - каже Олександр Бунцов. - Надавати послуги зможуть різні виконавці послуг, і унітарні ЖЕКи і приватні – ось вам і конкурентне середовище, реформа як кажуть».

За словами голови ВЦ "Житлосвіт" Олега Матійціва: «АПО на місцях, в адміністративному плані ніяк не пов'язані з управліннями ЖКГ міст. Коли адаптоване до АПО законодавство запрацює в повну силу, перевага містами буде віддавати саме цьому виду управління спільними майном житлових фондів».

Нагадаємо, сьогодні АПО вже створені у 48 територіальних одиницях України.


Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123