jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 18
Всего: 10194

Приветствуем новичка:
RobertExima

Робоче«ВЛАДА ЗЕМЛІ»

  • 12-07-2012, 12:20
  • Додав користувач master

12 липня, команда Житлосвіт провела легендарний блиц-практикум «ВЛАДА ЗЕМЛІ»,  що проходить традиційно у режимі запитання та негайної відповіді з наданням практичних матеріалів учасникам, з логістичними заняття по оформленню землі для багатоквартирних будинків співвласників. 

Блиц-практикум «ВЛАДА ЗЕМЛІ» розроблено за наслідками вивчення проблем надання земельних для багатоквартирних будинків співвласників, а також змін до законодавства та відносин, що виникають  при  оформленні представницькими органами будинків (АПО)  земельні ділянки для своїх членів: ОСББ, ЖБК, ОК, МБК та будинків неюридичних осіб (НОББ)

Кому, як не представникам статутних органів будинків співвласників та їх АПО, добре відомо, як сьогодні важко в Україні законно і правильно оформити земельну ділянку під багатоквартирний будинок.

Висвітлювалися питання:

- оформлення права користування земельною ділянкою

- плата за землю для окремих власників нежитлових приміщень у багатоквартирного будинку

- процедур приватизації земельної ділянки співвласників багатоквартирного будинку

- механізм лобіювання перед ОМС, питань безоплатного користування земельними ділянками або встановлення понижуючого коефіціента плати за оренду земельних ділянок для будинків співвласників

Тож, першим питанням практикантами було піднято і надані відповіді на питання, безоплатної передачі земельної ділянки багатоквартирному будинку співвласників, при  розподілі земель кварталу, проведеному через ОМС.

Більшість питань викликала обумовленість безоплатності передачі за цільовим призначенням земельної ділянки – використанням для обслуговування житлового будинку його співвласниками, які створили орган управління (ОСББ/НОББ) з метою управління та утримання будинку, а не для здійснення підприємницької діяльності та, відповідно, отримання прибутку, не оминувши увагою висвітлення проблем Статутів ОСББ, ЖБК, ОК Положень про діяльність НОББ.

Як відомо, відповідно до Земельного кодексу України: ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території … можуть передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників…, організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Тож надавались адаптовані алгоритмічні матеріали: Про Загальний порядок надання, Передачі та оформлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку (адаптацію до місцевих умов – обіцяним Житлосвітом), Про встановлення розмірів та конфігурації земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, Підстави проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації.

Згадувалося відмінене спеціалізоване Положення про порядок встановлення та закріплення меж прибудинкових територій існуючого житлового фонду та надання у спільне користування або спільну сумісну власність земельних ділянок…

Спеціалісти Житлосвіт, ділилися з практикантами, як безпосередньо застосовуючи законодавче поле, що регулює отримання будинками співвласників земельних ділянок, використовуючи напрацювання Житлосвіту, знаходити шляхи, з адаптацією на місцях, наприклад, щодо встановлення за Проектом поділу території мікрорайону (кварталу) та Проектом забудови земельні ділянки багатоквартирної (не садибної житлової) забудови, яка необхідна для обслуговування житлового будинку і пов'язаних з ним господарських та технічних будівель, споруд.

Також практикувалися: як встановлювати межі прибудинкової території  для будинку (об'єднаних в множинне ОСББ або АПО) але яка не може виділятися для частини будинку (блоку, поверху, секцій квартир тощо), враховуючи, що згідно законодавства, житловий фонд включає житлові будинки і житлові приміщення в інших будинках і неможливість включення до зазначеного фонду  нежилих приміщень, призначених для торгових, побутових і інших потреб непромислового характеру.

Практиканти також впевнилися, що за алгоритмікою та з інструментами Житлосвіт: вирішується питання визначення прибудинкової території для конкретного будинку, навіть при відсутності проектів розподілу територій кварталів (в порядку складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для функціонування будинку, або технічної документації), враховуючи, що містобудівна документація розроблялась на квартали, мікрорайони в цілому, а не на окремі житлові будинки.

Окремих питань та висвітлення стосувалося приміщень підприємців: оформлення документів на право користування земельною ділянкою та плати за землю, коли право на земельну ділянку виникає після одержання особою документа, що посвідчує це право, а використання може мати правову форму у вигляді орендних відносин, відповідно до нормативно-правових актів, а також договором оренди землі.

Практикувалися у питаннях, які впливають на землю будинків співвласників загалом. Так, оренда землі, як засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідне орендареві для проведення видів діяльності, що забезпечують належне утримання прибудинкової території.

Окремої уваги було приділено наповненості невід'ємної частини договору оренди землі – Акту  визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та Акту приймання-передачі об'єкта оренди, враховуючи, що виділення частки земельної ділянки власникам квартир і нежитлових приміщень в натурі та їх окреме відчуження не допускається. Спеціалісти Житлосвіт, на місцях урегульовують ці питання!

Для розуміння повноти питань «влади землі» практикувалися з логістикою стосунків з підприємцями, включаючи сервітутні відносини з останніми, враховуючи, що оподаткування земельних ділянок (встановлення орендної плати) здійснюється залежно від їх грошової оцінки, яка здійснюється відповідно до Методики грошової оцінки земель і залежить від цільового використання (функціонального призначення) земельної ділянки.

Зрозуміло, що окремим будинкам (без Представницьких органів /АПО/ системи Житлосвіт) навіть із розумінням законодавства про землю в Україні, де підставою для нарахування наприклад земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку – договір оренди такої земельної ділянки, передбачаючи, що за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних осіб або громадян, земельний податок нараховується кожному з них пропорційно їх частці у власності на будівлю.

Практикумом також висвітлювалося: алгоритміка можливості передачі земельної ділянки в оренду одночасно кільком орендарям, відповідно до Земельного кодексу та дотичного законодавства, яке не містить прямої заборони, коли орендодавцем є власник землі, а орендарями – власники нежитлового приміщення пропорційно часткам у вартості будівлі та споруди.

Багато питань виникло щодо оформлення, укладання та реєстрації договору оренди земельної ділянки, План (схеми) земельної ділянки, яка є невід’ємною частиною договору і складається на всю земельну ділянку, враховуючи, що частки орендарів у користуванні землею не виділяються в натурі (на місцевості) а вважатися умовними. Виходячи з цих часток визначається плата, яка і сплачується.

Обговорили випадки, коли користувачі та орендарі несуть солідарний обов’язок перед власником землі щодо земельної ділянки: підстави, коли власник землі вправі вимагати виконання обов’язку як від усіх боржників разом, так і від кожного з них окремо. 

 Практикантам надано також механізм допомоги будинку (його АПО), у разі, коли підприємець має право взяти участь у набутті права на земельну ділянку прибудинкової території шляхом придбання за договором купівлі-продажу на умовах права спільної часткової власності разом з об'єднанням власників, яке, в свою чергу, одержить право власності на безоплатній основі. 

 «Для небажаючих міняти життя у ввірених будинках та розвиватися особисто – даний бліц-практикум непотрібен!» - з приводу події, при видачі сертифікатів, заявив Голова ВДЦ «Житлосвіт» Олег Матійців.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ на «ВЛАДА ЗЕМЛІ»

 

Попередження для наступних учасників:

Бліц-практикум «ВЛАДА ЗЕМЛІ» є практичним заходом – тільки для представників статутних/представницьких органів будинків, хто хоче реально допомогти своєму будинку отримати земельну ділянку, а також підвищити свій громадський статус, і в жожному разі не є платформою для спорів "експертів та активістів" від влади, чиновників, юридичних заробітчан.

 

Пише Batareika, 8 февраля 2013 14:17
  • Повідомлень: 0
  • Новин: 0

Что-то вы не то говорите. Совладельцы Украины объединены не более, чем домохозяйки Украины. wink 

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123