jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 8
За час: 1
За месяц: 277
Всего: 9482

Приветствуем новичка:
bridgettenl3

Статті, інтерв'юОлег Матійців: «Допомоговість – це моя місія»

  • 9-03-2013, 17:04
  • Додав користувач master

С: Олеже, про тебе є багато інформації в інтернеті. Але факти з біографії доволі протирічні. Розкажи, будь ласка, про себе.

- Із задоволенням.

С: Коли і де ж ти все-таки народився?

- Дехто стверджує, що у мене є два свідоцтва про народження. Одне мені приписують з міста Стрия у Львівщині, інше – з міста Світловодська, що у Кіровоградщині. Яке з них справжнє – ніхто крім мене незнає.

С: А хоча б свій рік народження скажеш, звісно з урахуванням віку онуки?

- Я народився в 1988 році у віці 20 років. Звідси відраховується моє життя.

С: Натякаєш, про перебування у гарячій точці? Розкажи докладніше.

- Я дуже неохоче про це розповідаю. Справа в тому, що тут нема чим пишатися. Це не привід для гордості. Доля, а точніше неіснуюча країна СССР закинула мене до Афгану, як гарматне м’ясо. Але я взяв і вижив. Так що ця частина мого життя нехай залишиться відомою Господу Богу.

С: Добре. Розкажи про родину.

- Маю прекрасну дружину, з якою разом вже 23-и роки, двох дорослих дітей – сина студента і доньку, що порадувала мене онукою. Найвизначнішою подією початку року вважаю те, що я нарешті відшукав свого тата, з яким небачився 38 років. Про всі внутрішні родинні справи ніколи не розповсюджуюсь.

С: Ну що-ж торкнемося справи – допомоговості, як ти називаєш. Звідки така назва, доречі?

- У кінці 90-х, очоливши профспілку підприємців міста, став запрошувати останніх на семінари, спочатку до Києва, згодом на власний, у рамках програми «Бізнес з нуля», приближуючи завдання до максимально реальних. Навіть показували, як відбувається податковий або кримінальний наїзд, щоб майбутні підприємці «пройшли» через все. Це була шалено цікава і популярна програма.

С: А докладніше.

- Потім ці семінари переросли у інші тренінги та практикуми, для інших цільових груп: громадських активістів, керівників домових комітетів та ЖБК. Вилившись у програму «Світловодськ – місто змін» у моєму житті з’являлися нові і нові дивовижні речі. Був триразовий похід у політику, і мажоритарний і партійний. Під час депутатства – нові семінарські та тренінгові програми для неформальних активістів міста – від особистісного зростання до корпоративних бізнес-програм.

С: А як і коли з’явилося бажання займатися цим?

Я прийшов до цього поступово. Почав із заводу, де відчуваючи себе оборонцем прав працівників був обраний у раду трудового коллективу. Згодом, працюючи підприємцем, як казав, організовував допомогові програми для дрібних підприємців. Будучи обраним депутатом продовжував вирішувати певні завдання для громади міста. Очоливши Асоцацію житлових будинків проводив вузькоспеціалізовані допомогові заходи. Так що допомоговість – це моя сутність, місія. Це те діло, заради якого я живу.

С: А докладніше про політичну діяльність, якою ти займався певний час?

- 13 років депутатом – для мене це був скоріше дуже цікавий психологічний експеримент. Отримавши від громадських активістів рідного міста пропозицію балотуватись на посаду міського голови, зробив «захід» таким чином: не оголошуючи про це публічно, не витративши на електоральну кампанію ні копійки, тобто: жодної листівки, плаката або білборда, жодної зустрічі не провівши, натомість проводив по місту практичні роботи матеріального характеру з благоустрою міста: облаштовував місця відпочинку городян, ставив двері та освітлення на під’їзди. Через певний час, за даними соціологічного опитування,  я лідирував. І тоді «стара», комунальна влада, зрозуміла, що з'явився лідер, якого варто притримати…

С: А в майбутньому зайнятися великою політикою немає бажання?

- Для мене, це було-б цікаво з точки зору вирішення певних завдань, які сьогодні стоять перед Україною. Тож, за умови об'єктивних зрушень, звичайно. Але мені це перестало бути цікавим. Я практик, тренер, допомоговий консультант із запуску і супроводу інноваційних процесів в управлінні.

С: Ти можеш віднести себе до опозиції?

Не зовсім. Не вдаючись у проблеми опозиції в Україні, я скоріше відношу себе до жорсткої опозиції до корумпованого чиновництва, яке стримує розвиток конкретних позитивних напрацювань. Але я переконаний і є прихильником будь-якої команди, яка намагається зробити практичні речі для нашої нещасної країни. Саме тому, Житлосвітівська команда все ж береться стукати їм по кепкам. Значить, шанс щось зробити для країни є. Але систему необхідно редагувати під потреби пересічних українців. Якщо система буде ламати об нас зубці, її швидше будуть реформувати.

С: А чому тоді кажуть, що з владою у тебе проблем немає?

- У політичному ключі немає. Але була єдина проблема з владою з приводу діяльності Житлосвіту. Місцеві царьки та політики різного штибу, угледівши в наших діях елементи народження справжнього громадянського суспільства, певний час насторожено ставилися до створення допомогових структур у вигляді АПО. Тож, мав розмови, із чудовими референтами та радниками депутатів і юстиції, помічниками прокурорів та служб, іншими дуже розумними і освіченими людьми неформального характеру від влади. Часом хитрими, ерудованими і дуже небезпечними. Але з часом, нам вдалося прийти до консенсусу, що Житлосвіт-алгоритміка руху до реформ «знизу» достойна життя.

С: Хотілося б поговорити з приводу відомої історії з Жеківцями. Можеш прокоментувати?

- Перший конфлікт з жеківцями відбувся, по-моєму, в 2005 році. Тоді, після створення першої АПО, вони стали войовничо критикувати нашу Програму «Житлосвіт-толока» (ред. -допомогова підготовка активістів створення ОСББ та їх Асоціацій – АПО), але один пройшовся і по моїй особистості. Як аргумент, він приписав мене до іудейської громади, скрізь кричав про це, заодно ображаючи весь єврейський народ. Але я не належу до великого єврейського народу (якби належав, я б цим щиро пишався) і антисемітські напади на мене абсолютно необґрунтовані.

С: А з чого конкретно почався конфлікт?

Жеківець-Микита розпочав конфлікт, коли я, у складі робочої группи голів ОСББ запропонував йому передати на баланс цих ОСББ їх будинки. Так, зустрівши мене, з головами ОСББ, він вирішив попінать мене за це показово, у публічному місці, але я маючи військову виправку, ставив блоки захисту так, що Микита, розмахуючи руками, виглядав як  ярмарковий клоун, на потіху публіці. Правда, потім він описав цю історію брехливо і хамськи.

С:  Тож чому, маючи за плечима «військову виправку» не застосував силу?

- Я вважаю, що якщо тобі довелося застосовувати силу, то ти не зміг впоратися з ситуацією словами. Значить, десь ти не допрацював свою поведінку. Насправді, фізичний конфлікт – абсурдна річ, особливо, якщо змагання світоглядного характеру. Від тебе повинна виходити така хвиля, що будь-який агресор, будь то собака або людина, повинен підібгавши хвоста між задніх лап шарахатися в жаху.

С: І наостанок – тут у вас прочитав: у програмі Житлосвіт особистість змагає панувати над системою…

- Вона має бути розумнішою за систему. Це по суті – новий еллінізм. Колись, старі елліни збудували свої поліси посеред варварських племен і цивілізацій. Мешканці цих полісів були найкращими філософами, митцями і бійцями тогочасного світу. Вони продукували красу і свободу й у своїх еклезіонах збирали народні збори особистостей. Я вірю, що з часом, повстануть нові поліси, які навчаться визискувати цивілізацію й панувати над нею, подібно до того, як людина навчилася це робити з природою.


Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123