jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 0
Всего: 10193

Приветствуем новичка:
RobertExima

РобочеРеформа ЖКГ - це запровадження інституту самоврядування у кожному будинку

  • 1-10-2015, 12:24
  • Додав користувач master

 «Маніпулювання тарифами на житлово-комунальні послуги перед виборами, без одночасного створення у кожному будинку колективного якісного споживача, загострить проблему наступного реформування відносин в управлінні спільним майном багатоквартирних будинків та породить масштабний занепад, як житлових так і нежитлових приміщень співвласників».

Про це заявив голова ВДЦ «Житлосвіт» Олег Матійців, на початку розширеної наради з представниками співвласників багатоквартирних будинків-неюридичних осіб (НОББ), а також ОСББ, ЖБК та активістів приватизації кімнат в гуртожитках, коментуючи заяви певних політичних сил, щодо лобіювання останніми «зниження тарифів у ЖКГ».

У поєднанні з трактуванням чиновниками  законодавчих новацій влади (Закон 417-19), щодо «початку реформи із запровадження інституту управителів для багатоквартирних будинків співвласників», являє собою ганебну маніпуляційно-здирницьку систему.

«Така позиція Житлосвіту грунтується на практичному досвіді вивчення ситуації у сфері ЖКГ України, і безпосередньо від людей у житлових комплексах, які де-факто є спільним приватним майном співвласників, для зменшення ціни на обслуговування якого непотрібно жодних рішень влади.

Також, «призначення» владою управителів спільним майном співвласників, яке де-факто має статус "приватного" навіть реалізоване законом (417-19) – є антиконституційним», - зауважив Олег Матійців.

Виступи представників будинків-членів АПО, показали, що мешканці в будинках останнім часом відмовляються сплачувати ЖЕКам за їх «послуги», не з причини, як заявляє влада «акумулюючи кошти перед опалювальним сезоном», а з причини неякісного обслуговування, але ті ж мешканці починають активно платити безпосередньо «у будинок», якщо останній є членом АПО.

Тобто, явище неплатежів за ЖКП, не викликане погіршенням рівня життя людей, скоріше неконтрольованістю споживачами та низьким рівнем якості послуг та невідповідністю цін, які надають афільовані владою підприємства. Навідміну, у будинках, охоплених навчальними програмами Житлосвіт, вияляється високий рівень громадянської відповідальності, і як наслідок спостерігається високий рівень не тільки оплати за обслуговування, а й додаткових зборів на ремонти та благоустрій.

У свою чергу, присутні представники ОСББ та ЖБК, охоплених допомоговою діяльністю Житлосвіт, теж наголосили, що на відміну від їх будинків, неоплата ЖК-послуг у ввірених їм будинках практично залишається на домайданному рівні.

Запрошені кандидати-будинки (майбутні НОББ у складі АПО) також повідомляли, що більшість споживачів відмовляються платити за так звані «невидимі» жеківські послуги, не з причини відсутності фінансів, а саме на знак протесту, не погоджуючись з їх низькою якістю і все зростаючою вартістю, і також обіцяють негайно сплачувати всі прийняті зборами співвласників внески.

Учасники наради підтримали експертний висновок робочої групи з експертизи Закону 417-19, яким зазначено, що «цей закон, є маніпулятивною технологією «заходу» Управляючих кампаній «від влади» на самоправне управління спільним майном співвласників «управителів, призначених владою», за відсутностю простого механізму доведення споживачами неповноти, ненадання або неналежної якості ЖК-послуг неналежними (невизначеними споживачами) виконавцями ЖК-послуг та балансоутримувачами», є по-суті: нав’зуванням неконтрольованих, неякісних ЖК-послуг за безконтрольно збільшеною вартістю.

З огляду на обговорене, Житлосвіт, як допомогова, представницька організація відкритого типу, окрім категоричних публічних виступів «проти введення нових тарифів без запровадження самоуправління у кожному будинку» (яке, як показує практика Житлосвіт – і ціни зменшує і підвищує якість разом із відповідальністю) – запропонувала учасникам розширеної наради - продовжити запобіжний, справді реформістський захід «Програма зниження тарифів».

Як відомо, дана Програма здійснюється шляхом навчання співвласників управляти спільним майном, через створення колективних споживачів ЖКП у кожному будинку, із застосуванням напрацьованих Житлосвітом алгоритмів, що включають створення АПО та налагодження взаємовигідних і фахово контрольованих відносин з виконавцями ЖК-послуг, що у свою чергу і народжує конкурентне середовище серед останніх.

Координатор зовнішніх програм Житлосвіт, Ольга Гарна, зауважила: «Чесна реформа ЖКГ, це якби законодавчо, було прийнято правила для управителів будинків, з обов'язковим перед цим створенням систем самоврядування у кожному будинку і паралельним спрощенням механізмів для представників органів управління цих будинків з доказування і фіксації недонадання комунальних послуг співвласникам, які сьогодні масово страждають від комунальних проблем та підвищення тарифів, а будинки у цей час доводяться до аварійного станну».

Висновок наради: для запровадження насадження сторонніх керуючих органів (навіть афільованих владою) для співвласників-споживачів ЖК-послуг, без створення Інституту самоврядних колективних споживачів цих послуг у кожному будинку – немає жодних підстав і насьогодні є неприпустимим.


Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.