jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Июль 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 45
Всего: 10194

Приветствуем новичка:
RobertExima

КИЇВЖИТЛОСВІТНарада активістів створення НОББ та їх АПО

  • 3-12-2015, 12:29
  • Додав користувач master

У рамках Всеукраїнського заходу «Створення осередків громадянського суспільства у багатоквартирних будинках»,  вже у двох районах солиці: Голосіївському (з 15 лютого) та у Солом'янському (з 01 серпня), активістами мікророрайонів, за підтримки Допомогового департаменту ВЦ Житлосвіт, у відповідності до положень Закону України 417-19, провадиться робота по створенню органів управління у багатоквартирних будинках без створення юридичних осіб (НОББ).

Так, з 15 лютого, кількість багатоквартирних будинків, які провели Збори співвласників та створили НОББ, разом, по двох районам складає 232 будинка столиці.

Отже, станом на 01 грудня, загалом охоплено понад 22 000 квартир, а це близько 45 000 громадян у двох районах міста Києва.

Нагадаємо, що проект відбувається у практичному режимі: локальні пояснювальні збори з наступним навчально-практичним обходом активістами квартир та нежитлових приміщень, яке охоплює не тільки громадських активістів у будинках, а й пересічних мешканців-співвласників багатоквартирних будинків, які проявляють ініціативу і долучаються до роботи з організації Зборів співвласників та безпосередньому обходу квартир по збору підписів.

Цього разу, до консультаційної наради, разом з Представниками НОББ, доєдналися представники Домових комітетів, статутних органів кількох ОСББ, ЖБК та активісти приватизації кімнат у двох гуртожитках.

Учасники наради ділилися двома страхами мешканців будинків: майбутнім збільшенням тарифів на житлово-комунальні послуги та "призначенням" управителів на спільне майно без одночасного створення у кожному будинку колективних якісних споживачів, що на думку активістів та Представників будинків НОББ - тільки загострить проблему фактичного реформування галузі надання ЖКП вцілому і породить масштабну здирницьку схему.

Коментуючи заяви чиновників та законодавчі ініціативи влади, щодо планів почати реформу із запровадження інституту управителів та практики "нав'язування" ОМСами Управляючих кампаній для багатоквартирних будинків співвласників, реалізоване законодавчо - є по суті антиконституційним зазіханням на права власників спільного майна - зазначали присутні.

На нараді, було виголошено Доповідь моніторингових груп Житлосвіт, яка на діаграмах показала, що мешканці в будинках останнім часом суттєво накопичують заборгованість з ЖК-послуг, і це перед опалювальним періодом, з причини нестабільного фінансового становища родин, викликане значним погіршенням рівня життя людей. 

Загалом, у будинках, охоплених допомоговими заходами Житлосвіт, спостерігається високий рівень громадянської відповідальності, і мешканці готові оплачувати внески, якщо їх будинки будуть відділені від ЖЕКів та стануть учасниками Асоціацій (АПО).

У свою чергу, присутні члени статутних органів ОСББ, ЖБК та НОББ, охоплених допомоговою діяльністю Житлосвіт, наголосили, що на відміну від їх будинків, неоплата ЖК-послуг у жеківській системі значно зросла останнім часом, і викликана неконтрольованістю та низьким рівнем якості комунальних послуг які недонадають новостворені київською владою Управляючі кампанії, і які не відповідають цінам за них.

Запрошені кандидати-будинки (майбутні НОББ у складі АПО) також повідомляли, що більшість споживачів відмовляються платити за так звані «невидимі» управительсько-жеківські послуги, не з причини відсутності фінансів, а саме на знак протесту -не погоджуючись з їх низькою якістю і все зростаючою вартістю.

Учасники наради вкотре наголосили, що окремі положення ЗУ 417-19, у даній редакції, є маніпулятивною технологією "запуску" Управляючих кампаній "від влади" на самоправне управління спільним майном співвласників та нав’зування мнопольних, та тих же неякісних ЖК-послуг за безконтрольно збільшеною вартістю, при відсутності простого механізму доведення споживачами неповноти, ненадання або неналежної якості ЖК-послуг неналежними (невизначеними споживачами) Управителями.

З огляду на обговорене, було висловлено подяку консультантам ВЦ Житлосвіт, які проводять у життя недержавну, запобіжну, антимонопольну «Програму зниження тарифів».

В результаті, наради домовились, що консультанти Програми створення НЮББ та їх АПО шляхом створення колективних споживачів ЖКП у кожному будинку,  мають більше приділяти уваги саме навчанню співвласників управляти спільним майном, застосуючи напрацьовані Житлосвітом алгоритми та програмне забезпечення, що включають допомогу у створенні Асоціацій (АПО) та налагодження відносин з виконавцями ЖК-послуг

Також, учасники наради прийняли наступну резолюцію: "Якщо влада, дійсно думає про людей і збирається проводити реформу галузі ЖКГ, то має законодавчо виписати такі правила для управителів будинків, які обов'язково передбачатимуть створення системи самоврядування у кожному будинку (ОСББ або НОББ) та спрощення механізмів для представників цих органів управління будинків участі у контролі якості надання послуг".

Учасники наради, також вкотре наголосили, що запроваджувати монопольне насадження сторонніх Управляючих кампаній (навіть афільованих владою) для співвласників-споживачів ЖК-послуг, без створення інституту самоврядних колективних споживачів цих послуг у кожному будинку – немає жодних підстав і насьогодні є неприпустимим направленням реформи відносин співвласник-споживач та управитель-виконавець.


Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123