jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Ваші очікування від керівництва України?

Боротьби з корупцією
Політичних сварок
Чергового пограбунку
Хай би вони виздихали

Архів новин ↓

Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 8
За час: 1
За месяц: 277
Всего: 9482

Приветствуем новичка:
bridgettenl3

Суспільнів ніч із 13 на 14 січня "відкривається небо"

 • 12-01-2010, 18:01
 • Додав користувач master

Первісний дохристиянський характер Новорічного свята добре зберігся у традиційних звичаях та обрядах українців 13—14 січня.

На відміну від Різдва й Хрещення ці дні не відігравали важливого значення в релігійному календарі, тому в обрядовості їх майже непомітно церковних мотивів, хоча у православному місяцеслові значаться три свята. 13 січня установлене свято на честь знатної римлянки Меланії (Маланки), яка з юних років і до кінця днів своїх (померла в 439 р.) прямувала до Христа.

14 січня — свято на честь Василія (Василя) Великого (329—379) архієпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії. Стародавні українці не знали міфологічного персонажа, який би символізував Новий рік, подібно до французького «П’єр Ноеля», чи німецького «Санта Клауса».

В українських казках і демонології зустрічається такий фольклорний персонаж як «Мороз», «Морозко», «Морозенко», — старий лисий дід із великими червоними губами, крижаними бурульками під носом — проте він не пов’язувався з Новим роком. Образ «Діда Мороза» порівняно новий, Переддень Нового року своєю обрядовістю нагадує переддень Різдва.

Вечір в народі називався щедрим, або багатим, що пов’язано зі звичаєм готувати багатий святковий стіл, де на відміну від Свят-вечора обов’язково були й скоромні страви.

На Новий рік, як і на Різдво, носили «вечерю», але Цього разу не родичам і знайомим, а лише сільській бабі-повитусі. Напередодні Нового року в селянському господарстві виконувався цілий ряд ритуальних дій виробничого характеру (господарська магія).
Характерною прикметою Новорічного свята в Україні було щедрування — давній народний звичай церемоніальних обходів хат із побажанням щастя членам сім’ї й розквіту господарства. На відміну від колядування, обряд щедрування був завжди на Україні справді народним, позацерковним — звідси його радісне, оптимістичне звучання.

За давніми народними уявленнями ялинка втілювала в собі ідею рослинної або життєвої сили. Саме в такому символічному значенні вічнозелена хвоя як специфічний атрибут широко використовувалась (а нерідко й тепер використовується) у традиційно-побутовій обрядовості українців: весільній, поховальній, виробничій (при будівництві житла).

Щоб дізнатися, котрий місяць року буде дощовим, розрізали навпіл 6 цибулин і в кожну половинку сипали солі. Цибуляні «блюдця» залишали на ніч на столі, позначивши попередньо, який місяць року кожне символізуватиме.

Але найбільше Новий рік пов’язаний із дівочими ворожіннями про шлюб, що характерно і для інших європейських народів. Магічні прийоми цієї ночі багато в чому схожі із тими, які мали місце на Катерини та Андрія.

Приступаючи до ворожінь, дівчата звичайно намагалися отримати відповідь на чотири питання: чекати у Новому році шлюб чи смерть; якщо шлюб — то куди; хто буде чоловіком; чи буде шлюб щасливим.

Новорічна ніч, як і різдвяна, вважалась у народі чарівною, з нею було пов’язано чимало повір’їв. Очевидно, під впливом християнства виникло уявлення про те, що в ніч із 13 на 14 січня «відкривається небо» і в бога можна попросити що завгодно, або що «вода у криницях, перетворюється на вино».

До Нового року, як і до свята Купайла, приурочені українські перекази і легенди про «палаючі гроші» та скарби. Існували й певні заборони.
Чимало різноманітних народних звичаїв та обрядів пов’язано із святом Василя — Нового року.

Заходячи до хати, посипальники здійснювали символічне посівання, говорячи при цьому:

Ходе Ілля на Василя,
Несе пугу житяную
Куди махне — жито росте!
Вроди Боже жито, пшеницю
І всяку пашницю!
У полі ядро,
У домі добро.
У полі колосок,
А в домі — пирожок.
Здрастуйте, з Новим годом,
з Василем!


Перших посівальників господиня садовила на порозі й роззувала, щоб “вдома краще кури неслись”, а господар тим часом ішов з коцюбою до сідала і згонив курей, аби “починали скоріше нестись”. Крім індивідуальних, були й гуртові посівальники - так звані “товариства”.

Після закінчення всіх обрядових дій господарі пригощали посипальників, давали їм яблука, бублики, пиріжки та інші ласощі, а часто й дрібні гроші. Зерно, що хлопчики розкидали по хаті, господиня збирала і давала курам, щоб вони краще неслися. Як і на Різдво, на Новий рік у багатьох районах України повторювалось магічне «лякання» дерев сокирою: дерева підв’язували солом’яними перевеслами або зрідка вовною (у Карпатах).

У деяких обрядових діях бачимо елемент доцільного, адже утеплення стовбурів соломою і багаття в садку допомагали фруктовим деревам перенести зимові морози. Можна назвати ще чимало різноманітних звичаїв та повір’їв, пов’язаних із днем Василя в народному побутовому календарі.

Цього дня було прийнято поздоровляти чоловіків, яких звали Василями.

Розглядаючи народні повір’я, пов’язані із святом «старого Нового Року» неважко помітити, як язичницькі елементи тісно переплітаються з християнськими, часто домінуючи над останніми.

Пізнавально це не лише для тих, хто хоче навчитись якісно жити і передбачати майбутнє, але й для тих, хто цікавиться народними знаннями, які мають глибоке підґрунтя вікових спостережень.

Вже дев’ять років команда ЖИТЛОСВІТ відроджує Україну так, як ми собі уявляємо. Наші уявлення Неньки-України співпадає з Вашим: відродяться помешкання, за ними міста.

Це наша з Вами - Країна Мрій, де Наша історія, Наше Різдво, Наше Життя і Наше Світло.

Обходячи поздоровленнями своїх партнерів, що називається «замеланкуємо»:

Щедрий вечір,
Добрий вечір,
Добрим людям
На здоров’я...

Команда ЖИТЛОСВІТ

Пише MonteKristo, 13 января 2010 22:22
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Дуже поважаю команду Житловіт за рідновірні статті та поздоровлення. Впевнений, нашій постгеноцидній нації українців, обезглавленій і розтерзаній різними окупантами у тому числі і московитським патріархатом, саме такими методами історично-прадавніми екскурсами можна допомогти стати на ноги!
Це наша з Вами - Країна Мрій, де Наша історія, Наше Різдво, Наше Житя і Наше Світло.
Пише laptop, 19 января 2010 15:03
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
ух, по мне это wink wink wink wink
Пише Magnat, 1 февраля 2010 12:08
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Із статті:
Вже дев’ять років команда ЖИТЛОСВІТ відроджує Україну так, як ми собі уявляємо. Наші уявлення Неньки-України співпадає з Вашим: відродяться помешкання, за ними міста.
Цитата: MonteKristo
Впевнений, нашій постгеноцидній нації українців, обезглавленій і розтерзаній різними окупантами у тому числі і московитським патріархатом, саме такими методами історично-прадавніми екскурсами можна допомогти стати на ноги!

В протилежному будем мати елохторат сусідньої, примітивної держави, представниками та адвокатами якої тут виступають деякі яничарські «Справедливі Свєти» чи засланці ФСБешні(що шаряться Инетом), особи і з типажами яких, можна ознайомитись по картинах русского художника Василя Шульженко. Шукайте в ошуковику Google.
Пише buckstab, 2 сентября 2010 16:13
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0
Я всегда говорил, что есть организация, которая может изменить ситуацию в ЖКХ! И это несомненно - Житлосвит!
Пише Gorisfem, 4 ноября 2011 05:35
 • Повідомлень: 0
 • Новин: 0

При реализации данной схемы управляющая домами АПО может либо распоряжаться расчетным счетом ОСББ, либо вообще использовать в платежных квитанциях, предъявляемых к оплате собственникам, свой расчетный счет....вот

Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123