jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Ваші очікування від керівництва України?

Боротьби з корупцією
Політичних сварок
Чергового пограбунку
Хай би вони виздихали

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

СуспільніЗа що вбивають новий закон про ЖКП

  • 22-04-2017, 14:28
  • Додав користувач master

Неодноразово вносимі напрацьовані зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», як зацікавлених надавачів послуг так і представницьких органів споживачів, показали потребу укладення нового законопроекту, який би чітко приписав не тільки обов’язки споживачів, але й механізм захисту прав останніх, та перспективи розвитку сфери ЖКГ, загалом.

На початку 2016 року документ прийняли за основу, а у вересні, профільний комітет Верховної Ради затвердив його текст і рекомендував до другого читання.

Квітень місяць цього року, став непрохідним для закону, який чекали і представники споживачів і потенційні надавачі житлових послуг, включно з управителями. Виняток очікуванням склали, як виявилось лобісти природних монополістів.

Докладніше розберемо, чим саме їх не влаштовують напрацьовані зміни до Закону «Про житлово-комунальні послуги»:

1. Дозволом споживачам відключати належні приміщення від централізованого постачання гарячої води та опалення – значно спростивши процедури.

2. Проведенням обліку послуг з постачання газу та електроенергії – за превалюванням індивідуальних лічильників (поза тим, що законом таки передбачено, що комерційний облік ЖКП таки здійснюється за допомогою будинкового вузла).

3. Обов'язковим  мало стати надання споживачами показань індивідуальних лічильників енергоресурсів в терміни, які прописані в договорах на постачання ЖКП.

4. Споживачам було б надано право, розривати Договір про надання комунальних послуг (крім послуги з теплопостачання), попередивши про надавача за два місяці до дати розірвання договору.

5. Закон врегульовував Порядок відключення від ЖКП боржників – уразі несплати заборгованості протягом ними понад 30 днів, але з обов’язковою фіксацією отримання споживачем такого повідомлення. І лише у за таких підстав – поставка ЖКП могла б бути припинена (окрім газу та електроенергії).

Які нововведення ще прописані  у заблокованому законопроекті:

1. Розмежовано поняття житлової та комунальної послуги. Отже, житлова послуга означала б – послугу з управління багатоквартирним будинком і включала б технічне обслуговування та прибирання будинку і прибудинкової території. Натомість, комунальна послуга – це поставка енергоресурсів (природного газу, електрики, гарячої та холодної води, теплової енергії).

2. Розширявся перелік прав споживачів, а саме: можливість безкоштовного отримання від компанії-постачальника послуги інформації про ціни і тарифи, а також про їх зміни не пізніше 15 днів до набрання ними чинності.

3. Вводилось поняття «клієнтське обслуговування» (відшкодування ряду витрат компанії). Тобто, додатково до плати за комунальну послугу з постачання теплоенергії, гарячої та холодної води, водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами споживач мав оплачувати і за клієнтське обслуговування.

4. За прострочення оплати ЖКП споживачем, закон дозволяв нараховувати пеню, за яку представники споживачів бились у комітеті ВР, як леви, скоротивши її розмір у 10 разів до 0,01% суми боргу за день. При цьому загальний розмір сплаченої пені не міг перевищувати 100% загальної суми боргу.

5. Вводився обов’язок власникам приміщень інформувати управителя багатоквартирним будинком та компанії з постачальння  ЖКП про зміну власника та про фактичну кількість постійно проживаючих осіб.

Норми цього закону мали набрати чинності через три місяці після опублікування, з відстроченням  дії норми, щодо оплати пені до 1 січня 2018 року.


Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123