jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Спасіння багатоквартирних будинків є справою:

Держави
Співвласників будинків (ОСЖ)
Об’єднуючих ОСЖ Асоціацій (АПО)
Допомогових (на кшталт ЖИТЛОСВІТ) організацій
Приватних виконавців ЖК-послуг (ПВП)
Керуючих (ОСЖ та ПВП) компаній
Мені байдуже

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

Бізнес ЖИТЛОСВІТПро секрети успіху бізнес-кластерів

  • 26-04-2017, 14:25
  • Додав користувач master

Кремнієва долина та Бостонський біотехнологічний кластер – це одні з найбільших в світі інноваційно-технологічних бізнес-кластерів, де географічно зосередилися R&D-офіси провідних інноваційних компаній.

Вони як магніт притягують компанії, стартапи, провідних фахівців, які шар за шаром нарощують технологічний потенціал один одного, збільшуючи додану вартість кінцевого продукту або послуги.

У чому секрет успіху цих кластерів, і яку роль вони можуть зіграти у розвитку економіки України?

Сьогодні, перед українцями не стоїть завдання винаходу бізнес-кластерів, бо вони вже створені. Наше завдання - розвивати власні. Так, в Україні розвивається IT-кластеризація, також існує понад 400 інших проектів, які так чи інакше беруть участь в бізнесі, пов'язаному з індустрією всіляких товарів та послуг.

Головна вада, це відсутність Центру кластеризації, який би прискорював зростання, виявляв слабкі місця та посилював їх конкурентоспроможність. Економічна ефективність бізнес-кластера залежить від того, як ці люди взаємодіють, тобто від само організаційної спроможності кластерів, їх відкритості до нових віянь і налагодженню контактів.

По-великому – Кластер, це тільки термін. Розвиваючіся проекти, навіть як елементи екосистеми дрібного підприємництва, не використовують термін "кластер", але з економічної точки зору ці структури є по-суті економічним кластером.

Бізнес-кластер, як нове поняття, тим не менше має суттєві відмінності від терміну «сектор економіки», який займається тим чи іншим видом виробництва. Бізнес-кластер – це концепт, який включає людей, які виробляють товари або послуги, постачальники, дизайнери, логісти тощо, але розташований в одній географічній точці.

Наприклад, у Кремнієвій долини та Бостонському біотехнологічному кластері – потенційні конкуренти не бояться один одного, а взаємодіють, підвищуючи один одному додану вартість. Наскільки підприємці в Україні готові до цього?

Коли не вистачає довіри – це серйозна проблема, але при цьому в Україні натомість вистачає бажання переймати ідеї сучасних бізнес-кластерів. Найголовніше, що за досвідом Житлосвіт, українці відчувають потребу приймати участь у кластеризації бізнесу, здатному формувати високу додану вартість кінцевого продукту.

Українці ментально одноосібники, але судячи з негативної реакції на олігархічний розвиток економіки, готові до кооперації дрібними проектами. Іншими словами, Україна готова створювати десятки тисяч малих, гнучких і швидких бізнесів, при умові створення умов для кластерізації.

Зважаючи на те, що економіка завтрашнього дня – це тисячі швидких зкооперативних бізнес-кластерів, здатних працювати як одна команда. У США та країнах ЄС зростання та розвиток економік значною мірою залежить саме від такого малого бізнесу. Наприклад, Уряд США надає бізнес-кластерам максимальне інституційне та поточне сприяння, як на національному та і на місцевому рівнях.

Наскільки істотною, і якою саме має бути роль Уряду України в стимулюванні розвитку бізнес-кластерів?

В Україні з поняттям "бізнес-кластер" знайомлять відаючі цим питанням окремі бізнес-тренери та дотичні інституції, а от до урядових кластер-заходів довіра залишається на низькому рівні.

Основна допомога має надаватися на локальному рівні, але також сприяння повинен надавати і центр на національному рівні. Так відбувається, наприклад, в ЄС, підтримка починається з Брюсселя, потім - національні уряди, зрештою – муніципалітети.

Наголошуючи на підтримці, зауважимо про комплекс певних дій, щодо створення Менеджер-центрів бізнес-кластерів, які здатні прискорювати процеси в бізнес-системі регіонів, знає її ключових особистостей, проблеми підприємців, вміють репрезентувати проекти потрібним людям.

Тут ми починаємо бачити слабкі місця і точки зростання бізнес-кластерів України.

Перше. Економіка України надто залежна від ряду великих бізнесів. Отже, замість того, щоб користуватися більшими можливостями стартап економіки і розвивати бізнес-систему стартапів – Уряд та влада на місцях орієнтована на крупняк.

Наприклад в ЄС, навіть у невеликих містах існують невеличкі бізнес-кластери, які є потужними магнітами для тих, хто хоче отримати нові знання або сервіси.

Тобто, український Уряд, має скласти мапу України, як величезну систему точок на, куди стартапери прагнутимуть звертатися, щоб отримати унікальні технології, знання, досвід...

Попри глобалізацію, такий бізнес не закриється в своєму маленькому місті, а ділячись успіхами, взаємодіяти з іншими компаніями, в тому числі закордонними, тобто – маленький бізнес досягне вершин світових надбань.

Друге, слабке місце кластеризації – це ідея надання податкових знижок або податкових канікул бізнесам певного типу або бізнес-кластерам. Так, є в уряду є два способи підтримати бізнес. Перший – надати податкові знижки або канікули. Другий – підтримати за рахунок створення інфраструктури кластерства, тренінгових та R&D центрів.

Це набагато розумніше і продуктивніше, ніж давати податкові канікули або податкові знижки, стимулюючи по-суті – лінь, знижуючи здатність до конкуренції.

А от спрямуванням податків на створення і розвиток інфраструктури кластерства, буде підтримано екосистему підприємництва у кластерстві. Звісно, застарілі, неінкорпоровані у кластерство компанії будуть вмирати, але сучасні, зкооперовані проекти шалено розвиватимуться. 

За матеріалами техно-, бізнес та R&D підцентрами Житлосвіт


Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123