jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
П'ять нових

Опитування ↓

Ваші очікування від керівництва України?

Боротьби з корупцією
Політичних сварок
Чергового пограбунку
Хай би вони виздихали

Архів новин ↓

Ноябрь 2017 (1)
Октябрь 2017 (1)
Сентябрь 2017 (2)
Август 2017 (1)
Июль 2017 (2)
Июнь 2017 (4)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 7
За час: 0
За месяц: 282
Всего: 9470

Приветствуем новичка:
frankietq16

СуспільніМонетизація субсидій – основоположний стовп реформи соціальних витрат

  • 21-06-2017, 12:32
  • Додав користувач master

Всі терміни виконання зобов'язань перед МВФ, щодо монетизації субсидій закінчились.

На даному етапі проявляються два напрямки, за якими працюють державні відомства.

Перший: нормативно-правова база регулювання розрахунків за субсидії – Мінфін постановою скасує клірингові розрахунки і забезпечує перехід на прямі казначейські розрахунки між бюджетом та постачальниками послуг.

Другий: рокіровка повноважень між Мінсоцполітики та Мінфіном, за якою розрахунки і фінансування субсидій буде передано до одного відомства – Мінфіну.

За словами чиновників - рішення узгоджене, але людських, фінансових і матеріально-технічних ресурсів для його адміністрування немає.

Для задекларованих варіантів, Уряд знизив соціальні нормативи на тепло, електроенергію та газ, які враховуються при призначенні розміру субсидій. Експеримент з монетізацію залишків субсидій показує нестачу у бюджеті грошей навіть на часткове натуральне погашення 12 млрд грн., за останній опалювальний сезон.

Також, знижені соціальні нормативи, вводяться не для всіх категорій потребувачів і невідомо наскільки дані кроки узгоджується із зобов'язаннями України перед кредиторами.

Насьогодні, система розрахунків за субсидії перешкоджає конкуренції на ринку ЖКГ і непрозора. Неефективність в розрахунках за субсидії  негативно впливають наліквідність і фінансову модель постачальників жк-послуг, що підірвав якість і стабільність надання послуг.

Монетизація може вирішити цю проблему. Коло дотичних експертів, чиновників та громадських активістів наввипередки проголошують варіанти оперування компенсаційними коштами держави.

Пропонують, наприклад зараховувати на спецрахунки субсидіарників, з дозволом витрачати їх виключно на енергоефективність або без такого обмеження, запускати монетизацію по всій країні або в експериментальному порядку в одному місті.

Світовий банк рекомендував Україні міняти взаєморозрахунки за комунальні послуги в частині монетизації в два етапи.

Перший: ввести монетизацію на рівні підприємств ЖКГ – кліринг із забезпеченням постачальникам можливості отримувати реальні гроші.

Другий: монетизація на рівні споживача, тобто – лібералізація регульованих сегментів ринку послуг і введення прямих розрахунків з одержувачами субсидій.

З МВФ Україна узгодила наступне: до кінця серпня цього року, затвердити монетизацію субсидій на рівні компаній, що надають комунальні послуги. Це відкриє і шлях до конкурентного середовища.

За останніми подіями на цьому полі стає очевидним - уряд відступає від рекомендацій кредиторів, а монетизація в схваленому Кабміном вигляді має яскраво виражену передвиборчі мотиви, оскільки дозволить роздати гроші людям без контролю за тим, на що вони будуть витрачені.

Загалом, компенсація зекономлених коштів за опалювальний сезон, можна вважати позитивною кроком але який не сприяє рахункам з комунальними підприємствами живими грішми, що власне і було умовою для врегулювання проблеми історичної заборгованості за послуги і приходу на ринок нових гравців з приватного сектора.

З іншого боку, монетизація навіть залишків невикористаних субсидій – мотивує споживачів до економії. У цей же час, не виникає прив'язки до цільового використання цих коштів на енергоефективність.

Думка ж, представників споживчого середовища, протилежна: споживачі, які зекономили, мають право на однозначну монетизовану натуральну виплату компенсаційних коштів держави, з правом витрат на будь-які цілі, навіть дотично не пов’язані з жк-галузю.

Отже, монетизація субсидій – основоположний стовп реформи соціальних витрат, яку поряд міжнародними кредиторами вимагають від України вже не один рік і представники громадянського суспільства. Обидва суб’єкта впливу, продовжують прямо заявляти – Україна фінансує соціальні витрати неадресно і несистемно.


Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.
123