jitlosvit.com.ua - поширення досвіду вирішення заявлених проблем

Ваш профиль
Личная почта

Извините, гости не могут использовать личную почту. Пожалуйста, зарегистрируйтесь или авторизируйтесь, чтобы стать полноправным участником проекта. Сейчас вы можете просто написать письмо администрации

«    Февраль 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
П'ять нових

Опитування ↓

Рейтинг впливовості політиків

Порошенко Петро
Гройсман Володимир
Тимошенко Юлія
Турчинов Олександр
Ярош Дмитро
Садовий Андрій
Парасюк Володимир

Архів новин ↓

Апрель 2018 (1)
Март 2018 (1)
Февраль 2018 (1)
Январь 2018 (1)
Декабрь 2017 (1)
Ноябрь 2017 (1)

Рекомендуємо ознайомитись ↓

Неймовірний пошук ↓

Погода ↓


Статистика сайту ↓

Пользователей:
Новых: 0
За час: 0
За месяц: 0
Всего: 10193

Приветствуем новичка:
RobertExima

--- → Чому УК має обслуговувати будинки через АПО

  • 19-08-2017, 11:39
  • Додав користувач master

18 серпня, в офісі Центральноукраїнського представництва ВДЦ «Житлосвіт» відбулася спільна нарада представників ОМС малих і середніх міст та учасників Об’єднань співвласників житла (ОСЖ).

Говорили про вплив ЗУ-417 та лобійовані зміни до нього, та зв’язок останніх із запровадженням нових тарифів, нюанси механізму адміністрування процесів надання житлово-комунальних послуг для ОСЖ. Основне з обговорюваного.

Перше.

Запроваджений варіант ЗУ-417 мало зорієнтований на малі міста та невеликі будинки. Створювати ОСЖ і управляти ними жителям у невеликих містах та у невеликих будинках просто неможливо. Так, організувати роботу повноцінних статутних органів ОСЖ у виді ОСББ (Правління, Ревізійної комісії, Зборів представників) а також – ведення бухгалтерії, паспортного режиму, управління процесом надання ЖК-послуг співвласникам зрозуміло не під силу.

 «На базі одного невеликого будинку невигідно створювати навіть НОББ. Вигідно створювати на базі наприклад мікрорайону, площа житла у якому не менше 50 000 кв. м, а у нашому місті - всього 600 000 кв.м», - бідкався заступник міського голови Відрадне Михайло Куций.

Також, зрозуміло, що виходячи з юридично-правового призначення потенційних  надавачів ЖК-послуг, насьогодні – Управляючих кампаній, то ці суб’єкти не можуть виконувати  бухгалтерсько-облікові функції юридичних осіб ОСЖ – ОСББ, ЖБК, ОСКГ (гуртожитки).

За словами керівника департаменту з інформаційної політики ВДЦ «Житлосвіт» Галини Макарової: «Законодавство, пролобійоване жеківцями більше зорієнтовано на великі будинки та Управляючі кампанії». 

Такої ж думки дотримується і голова Асоціації ОСЖ «Голубеве» Олена Гузема: «Малі міста з населенням до 40 тисяч не можна порівнювати з містами понад 100. У Луцьку, звичайно, теж багато старої забудови, але в малих містах ситуація все рівно набагато гірша. Виконавці послуг, навіть комунальні, не можуть розраховувати на дотацію. У жителів теж немає коштів на ремонти, бо доходи у невеликих містах невеликі, природно – житлофонд ніяк не піднімуть…»

«Я прихильник керуючих компаній без Асоціацій. Зараз у нас одна керуюча компанія на більше як п’ять мільйонів метрів житла, яка й надає послуги, і займається збором платежів в комплексі. Планується, що так буде і далі: платежі з усього міста буде збирати одна організація, - говорить представник з міста Кременчук. – У нас, участь беруть ще й будівельники, на субпідряді, але вони не готові займатися збором оплати комунальних слуг. У планах – надання послуг будуть здійснювати різні Управляючі кампанії».

На думку експертів і практичних спеціалістів створення і функціонування ОСЖ, у будь-яких містах варіанти управління спільним майном через АПО - Асоціації-представницькі органи ОСЖ та найняті останніми приватні виконавці ЖК-послуг, хоча-б з тієї причини, що справа стосується обслуговування спільного майна співвласників (статус – приватне) багатоквартирних будинків. Тож, Управляючі кампанії «призначені» владою, як неналежним власником – м’яко кажучи не зовсім законні.

Друге.

Небажання співвласників брати свої будинки в управління, навіть у хорошому стані відзначають і в самих муніципалітетах. «У нас муніципальний житловий фонд старий, основна маса – 50-60 років забудови, - говорить в.о. начальника відділу ЖКГ та енергетики міста Житомира Вікторія Мальцева. - Якщо і будуть створюватися ОСЖ, то капітальний ремонт ляже на власників. Звичайно, якби були гроші, народ пішов би цим шляхом, а так люди бояться…». 

У Жовтневому, на сьогоднішній день, немає жодного офіційно зареєстрованого ОСЖ. У Кучевому, з початку дії закону про ОСББ (з 2002 року) зареєстровано всього п’ять ОСЖ. Як відзначає заступник голови адміністрації Олексій Бердник,  з них нормально працюють лише два. «ОСЖ у нас поки що не створено. У нас є п'ять ЖБК, але вони користуються послугами міського ЖЕКу», - відмічає чиновик. 

Зрештою, експерти і чиновники ОМС, зійшлися на думці, що оптимальним варіантом для малих міст є створення АПО. Саме призначення АПО (що складається з представників будинків) Управляючих кампаній для надання жк-послуг забезпечить конкуренцію виконавців послуг, а також мінімізує витрати членів АПО - будинків на процеси адміністрування власної діяльності.

Наслідки.

«У ході засідання робочої групи ми погодилися з думкою одного з доповідачів по дії ЗУ-417, Дмитра Ломакіна, щодо створення в малих містах АПО з функціями адміністрування для ОСЖ», - говорить Вікторія Мальцева.  

«ОСЖ може нормально працювати, якщо в його управлінні знаходиться не менше 20 000 кв. м житла, - зазначив Михайло Куций. - Тому ми вирішили піти по шляху АПО від Житлосвіту, плюс Управляюча кампанія – виконавець послуг. Передбачається, що в місті будуть діяти дві Управляючі кампанії, яким буде віддано десь по 300 000 кв. м житлового фонду ОСЖ. Зараз ці компанії вже офіційно створюються і реєструються. Далі – як вирішать представники від будинків в АПО». 

Голова Житлосвіт, Олег Матійців, відмітив: «Управляючими кампаніями вже «накрито»  близько 70% міст України, охоплених допомоговою діяльністю Житлосвіт. З часом, коли запрацює на повну силу 417-й закон, Управляючі кампанії ніяк не будуть пов'язані з ОМС, і до цього чиновникам потрібно звикати. Перевагу у визначенні УК будуть мати саме організовані в ОСЖ співвласники та їх АПО, як суб’єкти замовлення і отримання жк-послуг».


Информация o_O

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии в данной новости.